Strona główna Wydarzenia Świdnica Aktywizacja zawodowa w świdnickim Areszcie Śledczym

Aktywizacja zawodowa w świdnickim Areszcie Śledczym

0

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Świdnicy w ramach współpracy z Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy realizują cykl zajęć przeznaczonych dla osadzonych powracających na rynek pracy. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia zajęcia odbywają się w reżimie sanitarnym za pośrednictwem transmisji internetowej.

Podczas spotkań z doradcą zawodowym skazani przede wszystkim poznają zasady efektywnego szukania zatrudnienia oraz wynikające z tego korzyści. Ponadto osadzeni dowiadują się o możliwościach i zasadach prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zajęcia nie ograniczają się do wątków związanych z poszukiwaniem pracy. Istotnym elementem jest nauka radzenia sobie ze stresem i emocjami oraz podejmowania decyzji w obliczu trudnych sytuacji.

Zajęcia z aktywizacji zawodowej są jednym z elementów prowadzonego w Areszcie Śledczym w Świdnicy programu resocjalizacyjnego „Powrót do społeczeństwa”, którego ważnym zadaniem pozostaje kształtowanie poczucia odpowiedzialności, a tym samym eliminowanie zachowań ryzykownych i naruszających obowiązujące normy.

kpt. Bartłomiej Perlak/Areszt Śledczy w Świdnicy

Poprzedni artykułKolejna wygrana i awans na pozycję lidera
Następny artykułKońcówka maja pod kątem Rally Masters