Strona główna Temat dnia Zmarł Janusz Psiuk

Zmarł Janusz Psiuk

2

W wieku 71 lat zmarł Janusz Psiuk, który przez ponad 25 lat pełnił funkcję kościelnego w parafii św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy.

Janusz Psiuk był kontynuatorem pracy swojego ojca Stanisława, który także był kościelnym począwszy od lat 50. XX wieku. To od niego nauczył się służby w kościele, nie bez znaczenia była życzliwość kolejnych proboszczów parafii – przywołują duchowni ze świdnickiej katedry. Jeszcze w październiku ubiegłego roku odbierał od biskupa Marka Mendyka podziękowania za wieloletnią pracę, służąc nadal swoją pomocą jako zakrystianin i kościelny. – Dziękuję Panu za codzienne otwieranie drzwi świątyni, w której lud wierny mógł doświadczyć Bożego miłosierdzia i karmić się Jego obecnością. Dziękuję również za codzienne i dokładne przygotowanie liturgii – mówił do Janusza Psiuka 2 października 2020 roku biskup świdnicki, wręczając mu pamiątkowy różaniec i list gratulacyjny.

Janusz Psiuk w ostatnim czasie zmagał się z chorobą, dlatego też z końcem ubiegłego roku nie mógł już służyć pomocą w katedrze. Zmarł 20 kwietnia. Msza św. pogrzebowa i ostatnie pożegnanie odbędą się w czwartek, 6 maja o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Brzozowej.

/Parafia katedralna pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułCinema 3D zapowiada ponowne otwarcie kin
Następny artykułGrożąca zawaleniem ruina w centrum miasta została zburzona. Na rozbiórkę przeznaczono ponad 313 tys. złotych [FOTO]