Strona główna 112 Zatrzymano kolejnego kierującego pod wpływem substancji psychotropowych

Zatrzymano kolejnego kierującego pod wpływem substancji psychotropowych

0

Nawet do dwóch lat więzienia grozi zatrzymanemu przez policjantów ze Strzegomia kierującemu, u którego wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych.

27 kwietnia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu patrolując rejon miasta zauważyli samochód osobowy marki VW. Sposób jazdy kierowcy był bardzo niepewny co mogło wskazywać, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że 36-letni kierujący mieszkaniec powiatu świdnickiego jest trzeźwy. Mężczyznę poddano również badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWynajem kontenera na odpady z wywozem
Następny artykułKilkadziesiąt nowych zakażeń w powiecie świdnickim, zmarło kolejnych 6 chorych