Strona główna Artykuł sponsorowany Zabawa w ogrodzie. Stwórz atrakcyjną przestrzeń dla dziecka!

Zabawa w ogrodzie. Stwórz atrakcyjną przestrzeń dla dziecka!

0

Wiosenna i słoneczna aura zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i wyjścia z domu. W dobie pandemii koronawirusa, bezpiecznym i idealnym miejscem na odpoczynek z pewnością będzie nasz ogród czy działka. Ogród może stać się atrakcyjnym miejscem także dla naszych pociech. Stwórz przyjazną przestrzeń idealną do zabawy dla dziecka i ciesz się wspólnymi chwilami w swoim ogrodzie.

Piaskownica mojego dziecka
Dzieci nie lubią się nudzić i pragną być cały czas w ruchu i w zabawie. Jednym z miejsc, do których często powracają i mogą spędzać tam wiele godzin jest właśnie piaskownica. Niewielka przestrzeń wypełniona piaskiem z kilkoma zabawkami – grabkami, łopatkami, foremkami i wiaderkami, może stać się prawdziwą krainą zabawy zarówno dla najmłodszych, jak nieco starszych dzieci. Budowanie zamków z piasku, uklepywanie babek oraz ciasteczek i przyozdabianie ich kamykami i liśćmi, czy sadzenie kwiatów i innych roślinek – może zająć naszą pociechę na długie godziny. Dzięki temu wspólnie z dziećmi korzystamy też z promieni słońca i ze świeżego powietrza. Jaką piaskownicę wybrać? Dużą drewnianą i zamykaną już z ławeczkami czy może mniejszą plastykową w kształcie żółwia, muszelki czy w innym bajkowym wzorze i z zamykaną pokrywką lub na nóżkach z akcesoriami do zabawy? Bogaty wybór piaskownic także z zadaszeniem czy z dodatkiem basenu z myślą już o lecie znajdziemy na stronie: https://www.ceneo.pl/Piaskownice

Własny dziecięcy domek i ogrodowe zabawki
Któż z nas jako dziecko nie marzył o własnym domku na drzewie czy w ogrodzie? W naszej dziecięcej chatce chcieliśmy trzymać tylko to, co dla nas najfajniejsze – tworzyć w nim królestwo lalek, pluszaków czy innych lubianych zabawek. Dziecięcy domek miał być idealny na kryjówkę i na przeżywanie własnych przygód w swoim bajkowym świecie, do którego dorośli mieliby ograniczony wstęp. Obecnie nie brakuje mnóstwa ciekawych i gotowych już konstrukcji domków, stworzonych z myślą o najmłodszych. Domki dla dzieci możemy znaleźć z różnych materiałów – np. drewniane czy plastikowe i niejednokrotnie urozmaicają je także inne dodatki – jak ścianki, drabinki i sieci wspinaczkowe, mikroogródki z płotkiem, podesty czy chociażby zjeżdżalnie. Sam domek można również zamienić na rozkładane w danym dniu kolorowe namioty dla dzieci czy kopuły wspinaczkowe, które z łatwością, przykrywając chociażby piknikowym kocem, możemy przekształcić w dziecięcą kryjówkę. Same zjeżdżalnie czy liny i ścianki wspinaczkowe możemy oczywiście także zakupić osobno i dodać również inne zabawki ogrodowe jak na przykład baseny suche z kulkami, trampoliny czy całe dmuchane place zabaw, które z łatwością możemy złożyć i schować przy złej pogodzie czy już po letnim sezonie. Propozycje zabawek ogrodowych zarówno tych większych, jak małych i podręcznych odszukamy na stronie: https://www.ceneo.pl/Zabawki_ogrodowe

Ogród z huśtawką
Mnóstwo frajdy naszym dzieciom możemy sprawić również montując w ogrodzie huśtawkę. Wybierając się na plac z zabaw z pociechom – to właśnie w stronę huśtawek kieruje ona najczęściej swoje pierwsze kroki. Radość dzieci będą miały zarówno z tradycyjnej – zwykłej drewnianej huśtawki – jaką znajmy przede wszystkim z naszego dzieciństwa, jak i z nieco bardziej wygodnego i pozwalającego na więcej kombinacji w odpoczynku – bocianiego gniazda. Natomiast dwu lub trzyosobowa huśtawka – drewniana, metalowa czy rattanowa z zadaszeniem z pewnością będzie też idealnym miejscem zabawy i odpoczynku naszych dzieci i zaproszonych przez nie rówieśników. Z nieco większego huśtawki ogrodowej możemy również i my skorzystać, oddając się chwili relaksu w słoneczny dzień. Ofertę wielu rodzajów huśtawek i w rożnych cenach możemy podpatrzeć na stronie: https://www.ceneo.pl/Hustawki_ogrodowe.

Aranżując zieloną przestrzeń naszym dzieciom, warto pomyśleć też nad innymi elementami urozmaicającymi ich czas spędzony w ogrodzie. Do nich z pewnością niewielki drewniany, ogrodowy stolik z ławeczkami, który pozwoli nie tylko swobodnie i wygodnie oddać się najmłodszym kolorowaniu czy malowaniu na świeżym powietrzu, ale także zjeść posiłek czy inną przekąskę – przygotowane na czas zabawy na podwórku. Dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu wszystkich elementów i wyposażenia w ogrodzie, możemy stworzyć idealne miejsce do odpoczynku i zabawy dla naszych dzieci.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMieszkańcy wysprzątali Wierzbną [FOTO]
Następny artykułWojewoda po raz kolejny zwiększa liczbę łóżek covidowych w świdnickim szpitalu