Strona główna 112 Z seniorami o oszustwach „na spis powszechny”

Z seniorami o oszustwach „na spis powszechny”

0

Świdniccy policjanci zapraszają na trzecie spotkanie z cyklu „Senior On-Line”. Gośćmi specjalnymi będą przedstawicielski Głównego Urzędu Statystycznego. St. sierż. Michał Rzepecki z Wydziału Prewencji świdnickiej komendy porozmawia m.in. o bezpieczeństwie w czasie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

St. sierż. Michał Rzepecki, fot. KPP w Świdnicy

W dobie trwającej pandemii spotkania twarzą w twarz nie są wskazane, dlatego przez internet chcemy dotrzeć do jak największej liczby seniorów, ale i reszty społeczeństwa i uwrażliwić ich na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstw – podkreślają funkcjonariusze.

Przedstawicielki GUS-u podczas najbliższego spotkania wyjaśnią wszystkim oglądającym, kto musi „się spisać”, jak wziąć udział w spisie i na jakie pytania należy odpowiadać osobie po drugiej stronie słuchawki. Oczywiście nie zabraknie głównego wątku, czyli tego jak nie dać się oszukać przestępcom, którzy w naszym kraju praktycznie codziennie próbują nowych sztuczek, by wyłudzić wrażliwe dane osobowe lub też pieniądze, szczególnie od seniorów.

Wszyscy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym, otrzymają również informacje do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na naszym terenie, jak również dostaną możliwość zadawania pytania, na które w trakcie programu odpowie policjant lub zgromadzeni goście.

Policjanci zapraszają 10 maja 2021 roku. Spotkanie zacznie się o godzinie 9.00 w serwisie Youtube na profilu Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Link: https://youtu.be/sr9YYlXEHNQ

/Źródło KPP w Świdnicy/