Strona główna Wydarzenia Świdnica Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

0

Wizyty w urzędzie skarbowym są możliwe jedynie dla osób, które wcześniej zarejestrowały się przez internet lub telefonicznie. Skarbówka przypomina, że wiele rzeczy można załatwić drogą elektroniczną bez wychodzenia z domu.

W związku z istniejącą sytuacją epidemiczną, przed wizytą w urzędzie konieczna jest rezerwacja terminu i godziny wizyty na stronie podatki.gov.pl lub telefonicznie dzwoniąc na numery: 784 330 663, 784 330 768. Dzięki rezerwacji wizyt będziemy mogli zadbać o Państwa bezpieczeństwo oraz skrócić czas oczekiwania na załatwienie sprawy – informuje Tomasz Kajewski, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Świdnicy. Bez umawiania wizyty dokumenty można złożyć w urnie wystawionej w urzędzie – bez potwierdzenia odbioru.

Zapewniamy stałą obsługę podatników. Przypominamy, że wiele spraw z urzędem skarbowym można załatwić online i bez wychodzenia z domu. Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu na podatki.gov.pl, przez e-Urząd Skarbowy i e-Deklaracje – dodaje Kajewski.

Jak informuje Ministerstwo Finansów, do uruchomionego 1 lutego 2021 roku e-Urzędu Skarbowego logowano się już ponad 21,3 mln razy. Złożono 25,5 tys. różnych pism, ponad 500 tys. razy wyświetlono szczegóły mandatu. – Serwis e-Urząd Skarbowy jest budowany etapami do września 2022 r. W e-Urzędzie Skarbowym masz dostęp m.in. do usługi Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Możesz zrealizować płatności online do organów podatkowych i zobaczyć historię wpłat. Możesz również sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy. W serwisie złożysz w formie elektronicznej niektóre pisma np. zawiadomienie ZAW-NR, pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań czy tzw. czynny żal. E-Urząd Skarbowy jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu – wyjaśniają przedstawiciele resortu finansów.

/Urząd Skarbowy w Świdnicy, Ministerstwo Finansów, opr. mn/

Poprzedni artykułDronem nad Świdnicą – odc. 1 [NOWY CYKL]
Następny artykułNa wzgórzu i nad wodą. Dobromierz – piękne miejsce w powiecie świdnickim [FOTOREPORTAŻ]