Strona główna Polityka Wioletta Wiercińska obejmie mandat świdnickiej radnej

Wioletta Wiercińska obejmie mandat świdnickiej radnej

0

Zdecydowałam się objąć mandat radnej rady Miejskiej w Świdnicy – poinformowała Violetta Wiercińska. Zaprzysiężenie odbędzie się na najbliższej sesji Rady Miejskiej. Violetta Wiercińska zastąpi zmarłego w marcu radnego Alberta Gaszyńskiego.

Zgodnie z kodeksem wyborczym, w związku ze śmiercią mandat Alberta Gaszyńskiego zostanie wygaszony, a Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu w drodze postanowienia wskaże osobę, która obejmie wakujący mandat. Powinien on przypaść kandydatowi startującemu z tej samej listy wyborczej, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności. W tym przypadku byłaby to Violetta Wiercińska, którą w wyborach samorządowych poparło 202 głosujących. Startowała z listy Koalicji Obywatelskiej, którą stworzyły Platforma Obywatelska i .Nowoczesna jako kandydatka tej drugiej partii.

Violetta Wiercińska ma 49 lat, ukończyła Uniwersytet Wrocławski. Jest nauczycielką w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 16 w Świdnicy i wykładowcą w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu.

Dzięki nowej radnej zostanie reaktywowany klub „koalicja dla Świdnicy”, w skład którego wejdą także Lech Bokszczanin i Marcin Wach.

/red./

Poprzedni artykułPolicjanci uratowali życie
Następny artykułNowi funkcjonariusze w świdnickiej komendzie