Strona główna Kultura Warsztaty dramatopisarskie w ramach „Alchemii teatralnej”

Warsztaty dramatopisarskie w ramach „Alchemii teatralnej”

0

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu Alchemia teatralna zaprasza na dwudniowe warsztaty dramatopisarskie, które poprowadzi Mateusz Pakuła – dramatopisarz i dramaturg, adaptator, reżyser teatralny i radiowy.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, zapisy do 5 maja 2021 r. na adres: [email protected]. Zajęcia odbędą się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w Świdnickim Ośrodku Kultury, Rynek 43 w terminie:

  • 7 maja w godz. 15.30 – 18.30,
  • 8 maja w godz. 10.30 – 14.30.

Mateusz Pakuła – dramatopisarz i dramaturg, adaptator, reżyser teatralny i radiowy. Wielokrotnie nagradzany za swoje sztuki, adaptacje i spektakle. Laureat Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Wydał sześć książek z dramatami. Jego najważniejsze realizacje teatralne w ostatnim czasie to Lem vs P. K. Dick i Pluton p-brane w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, Chaos pierwszego poziomu w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, W ogień! w Teatrze Słowackiego w Krakowie, w reżyserii Wojtka Klemma i Wieloryb the Globe, w reżyserii Evy Rysovej. Jako dramaturg i autor adaptacji współtworzył m.in. takie spektakle jak: Konformista 2029 w reżyserii Bartosza Szydłowskiego, czy Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną i Paw królowej w reżyserii Pawła Świątka. Na początku przyszłego roku ukaże się jego debiut prozatorski.

Projekt „Alchemia teatralna” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

/ŚOK, opr. mn/

Poprzedni artykułObronić tytuł. Polonia Stal gra z Bielawianką Bielawa w finale Pucharu Polski [RELACJA LIVE]
Następny artykułGdzie najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji? Świdnicka policja wskazała najbardziej niebezpieczne ulice