Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Trwa budowa gminnego żłobka. Pierwsze maluchy zostaną do niego przyjęte jeszcze w...

Trwa budowa gminnego żłobka. Pierwsze maluchy zostaną do niego przyjęte jeszcze w tym roku [FOTO]

0

Na grudzień 2021 roku planowane jest rozpoczęcie działalności pierwszego, gminnego żłobka, który powstaje przy ulicy Słonecznej w Pszennie. W ramach drugiego etapu prac dobudowane zostanie kolejne skrzydło, w którym będzie się mieściło przedszkole.

Prace związane z budową żłobka o powierzchni 811m² mają się zakończyć do 30 września 2021 roku, budowa drugiego skrzydła (przedszkola) o powierzchni 737 m² do 31 maja 2022 roku. W nowo powstałej placówce będą się mieścić trzy oddziały żłobkowe, liczące po 24 dzieci. W przedszkolu natomiast, znajdzie się miejsce dla dwóch oddziałów liczących po 25 dzieci. Dodatkowo przy nowym obiekcie powstanie plac zabaw, ustawione zostaną elementy małej architektury, wybudowany zostanie parking na 44 samochody, a także nasadzona zostanie zieleń – wylicza Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

Na budowę nowej placówki w latach 2020-2022 przewidziano w budżecie gminy Świdnica kwotę 11,7 mln złotych, w tym dofinansowanie: 3 mln 168 tys. zł na żłobek gminny z resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021, a także blisko 2 mln 466 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na dodatkowe pomieszczenia przedszkolne.

/mn/

fot. Artur Ciachowski

Poprzedni artykułDronem nad Świdnicą – Ośrodek Sportu i Rekreacji
Następny artykułCztery minuty, które wstrząsnęły Bytomiem…