Strona główna Temat dnia Sklepy, apteki, komunikacja miejska. Informator na Wielkanoc

Sklepy, apteki, komunikacja miejska. Informator na Wielkanoc

0

Drugi rok z rzędu święta wielkanocne odbywać się będą w cieniu obostrzeń i epidemii koronawirusa. W jakich godzinach będą czynne markety, które apteki będą dyżurować, jakich zmian należy się spodziewać w świdnickiej komunikacji miejskiej w najbliższych dniach? Zebraliśmy przydatne dla świdniczan informacje na czas świąt wielkanocnych.

Sklepy i markety

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od 27 marca do 9 kwietnia na terenie całego kraju obowiązywać będą bardziej restrykcyjne limity klientów w obiektach handlowych. W sklepach o powierzchni do 100m² obowiązuje limit jednej osoby na 15 m², a w sklepach o powierzchni większej niż 100 m² – jednej osoby na 20 m².

Z kolei zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, w Wielką Sobotę wszystkie sklepy mogą być otwarte maksymalnie do godziny 14.00. Tym samym poszczególne sieci handlowe skróciły godziny otwarcia swoich sklepów: Lidl, Kaufland, Auchan, Netto, Polomarket, Aldi i Tesco będą czynne do godz. 13.00, a Biedronka do godz. 13.30.

W pierwszy i drugi dzień świąt wielkanocnych wszystkie markety będą zamknięte. W przypadku sklepów Żabka decyzja o otwarciu w święta należy do poszczególnych ajentów.

Galeria Świdnicka

Z uwagi na wprowadzone ograniczenia handlu w obiektach wielkopowierzchniowych, w Galerii Świdnickiej czynne są jedynie niektóre punkty handlowe:  Intermarche, Rossmann, Apteka, empik, Vision Express, Ziaja, Play, Plus, T-Mobile, Bluntland, Kolporter, Kantor, restauracje KFC i Marrakesz – zamówienia na wynos i na dowóz.

W Wielką Sobotę Galeria Świdnicka będzie otwarta od godziny 9.00 do 13.30.

Komunikacja miejska

W Wielką Sobotę autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy pojadą według rozkładu sobotniego.

Od 4 do 5 kwietnia kursy na wszystkich liniach miejskich i zamiejskich obsługiwanych przez świdnickiego przewoźnika będą zawieszone. – Decyzję o zawieszeniu kursów w święta wielkanocne podjął Urząd Miejski – informuje Witold Tomkiewicz, rzecznik spółek miejskich. Podobna decyzja zapadła również w 2020 roku.

Jeżeli zawieszenie komunikacji nie zabezpiecza Państwu transportu do i z pracy, to prosimy o kontakt z Wydziałem Transportu Urzędu Miejskiego, pod nr tel. 74/856 29 56, 856 28 55 – przekazało świdnickie MPK.

Apteki

Wykaz aptek dyżurnych oraz godziny otwarcia placówek działających na terenie Świdnicy, Strzegomia i Świebodzic (dane Starostwa Powiatowego w Świdnicy):

 

/opr. mn/

Poprzedni artykułImpreza urodzinowa pod aresztem, bezdomny leżący przy torowisku. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułPonad 28 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?