Strona główna Wydarzenia Świdnica Punkt szczepień powszechnych w Świdnicy czeka na szczepionki

Punkt szczepień powszechnych w Świdnicy czeka na szczepionki

2

Punkt szczepień powszechnych na lodowisku w Świdnicy został przygotowany do uruchomienia. Miasto czeka na decyzję o jego uruchomieniu. Drugi taki punkt powstał również w Strzegomiu.

W hali lodowiska na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej 33. Jego obsługę zapewni wyspecjalizowana kadra medyczna z przychodni „Eskulap”. Koordynatorem działań jest Piotr Pamuła, zastępca komendanta hufca ZHP w Świdnicy.

W II kwartale powstanie dodatkowych 471 punktów. W tej chwili w Polsce działa ok. 6500 punktów szczepień. Razem z nowopowstałymi będzie ich prawie 7 tys. na terenie całego kraju. Jak informował Dworczyk, „wpłynęło łącznie 686 zgłoszeń z samorządów. Z tych zgłoszeń zakwalifikowano 471 nowych punktów, które spełniają kryteria. One dołączą do 6,5 tys. działających już punktów”.

Na terenie lodowiska przygotowanych zostanie pięć stanowisk. Planuje się szczepić około 500 osób dziennie – w miarę pozyskiwania szczepionek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Miasto zapewni m.in. obsługę logistyczną, wyposażenie biurowe, sprzęt komputerowy, środki higieniczne, środki ochrony osobistej, lodówki. Świdnicki według informacji miasta jest już gotowy, jednak ostateczny termin uruchomienia zależeć ma od decyzji rządu.

/opr. red./
Zdjęcia Urząd Miejski w Świdnicy

Poprzedni artykułZastępca naczelnika prewencji pożegnał się z mundurem
Następny artykułPomnik księcia Bolka II stanie na skwerze Kaczyńskiego. Trwa zbiórka na budowę