Strona główna 112 Policjanci kontrolują i apelują

Policjanci kontrolują i apelują

4

Sprawdzają sklepy, siłownie, salony fryzjerskie i wszystkie miejsca, które objęte są zakazami oraz ograniczeniami funkcjonowania. Świdniccy policjanci koncentrują się na kontroli przestrzegania obowiązujących przepisów wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów. Mundurowi w ramach działań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust.

Fot. KPP w Świdnicy

Policjanci wspólnie z pracownikami innych służb dokonują sprawdzeń placówek handlowych, obiektów gastronomicznych, hoteli, siłowni i klubów fitness. Mundurowi dbają również o bezpieczne przemieszczanie się osób podróżujących środkami komunikacji miejskiej. Takie działania nie przyniosą jednak zamierzonego celu jakim jest zakończenie rozprzestrzeniania się wirusa, jeżeli wspólnie o to nie zadbamy – podkreśla Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Wykażmy się odpowiedzialnością i dbałością o życie i zdrowie przede wszystkim własne oraz swoich najbliższych. Nie bójmy się prosić o pomoc osoby, które są zdrowe i pomogą nam przetrwać okres choroby. Wiele sklepów oferuje sprzedaż swoich artykułów z dostawą do domu. Jeśli mamy informację o osobach starszych wymagających szczególnej dbałości o zdrowie, informujmy ośrodki pomocy społecznej bądź inne instytucje pomocowe – dodaje rzeczniczka świdnickiej policji.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułKoronawirus: kolejne zachorowania i zgon w powiecie świdnickim
Następny artykułBiskup Dec w święto Miłosierdzia Bożego o strajkach kobiet i katastrofie smoleńskiej