Strona główna 112 Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów

Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów

0

Świdniccy policjanci ostrzegają przed fałszywymi e-mailami dotyczącymi rozliczenia podatku, których rzekomym nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podległy mu podmiot. Odbiorcy są wzywani do uzupełnienia formularza dotyczącego rozliczenia podatku. W rzeczywistości jest to próba wyłudzenia danych osobowych.

Przykładowy fałszywy e-mail:

“Drodzy Klienci,
Masz prawo do zwrotu podatku w wysokości 634.79 PLN
Prześlij poniższy formularz, abyśmy mogli go przetworzyć. Prosimy o jak najszybszy zwrot pieniędzy.
Uzyskaj dostęp do formularza
Kontynuacja procesu zwrotu kosztów może zająć do 24 godzin. Ten proces może zostać opóźniony, jeśli formularz zwrotu nie zostanie prawidłowo przesłany”

Policjanci ostrzegają, że takie wiadomości zawierają odnośnik do strony internetowej, która ma na celu wyłudzenie danych osobowych i danych kart kredytowych. – Organy Krajowej Administracji Skarbowej nie wysyłają za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-maile), czy też jako wiadomości SMS na telefony komórkowe jakichkolwiek wezwań do uzupełnienia formularza dotyczącego rozliczenia podatku, który stanowi załącznik do tych wiadomości. Apelujemy o nieotwieranie linków z SMS-ów ani załączników w wiadomościach e-mail od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości – przekazał naczelnik Urzędu Skarbowego w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/