Strona główna Artykuł sponsorowany Korepetycje z chemii i biologii w Świdnicy

Korepetycje z chemii i biologii w Świdnicy

0

Nauka chemii i biologii z podręczników, choć jest jednym z dobrych i często praktykowanych rozwiązań, to często nie przynosi oczekiwanego skutku. Jednym z tego powodów jest brak możliwości zadawania pytań i uzyskiwania szybkich odpowiedzi w zakresie wciąż niezrozumiałych definicji mimo ich szczegółowego rozpisania i/lub nietrafionych przykładów przytoczonych w podręcznikach.

Podobna sytuacja tyczy się rozwiązywania zadań z zeszytów ćwiczeń. Niezrozumienie polecenia zadania lub braki na etapie wyjaśnienia kluczowych pojęć uniemożliwiają i często zniechęcają do nauki. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług korepetytora.

Korepetycje stacjonarne czy online?
Przed pandemią koronawirusa zarówno uczniowie, jak i korepetytorzy zdecydowanie bardziej woleli pracować ze sobą w sposób fizyczny – stacjonarnie, aniżeli przez Internet. Taka forma nauki wydawała się być znacznie bardziej efektywna, choć nie zawsze należała do najtańszych. Wymagała bowiem poświęcenia czasu albo ucznia, albo nauczyciela na dojazd oraz wspólnej nauki przez minimum godzinę, choć zwykle dłużej.

Co więcej, w Internecie na próżno było szukać platform, które umożliwiały komunikację na linii korepetytor-uczeń, czy które oferowały kursy maturalne online z zakresu biologii i chemii. W 2020  roku maturzyści ze Świdnicy zmuszeni byli zatem albo do samodzielnej nauki, albo szukania wsparcia na forach Internetowych, grupach na portalach społecznościowych lub u rodziców i własnych nauczycieli.

Ograniczenia w komunikacji na żywo oraz bezradność na problemy z obsługą nowoczesnych komunikatorów wśród nauczycieli, tylko frustrowały uczniów i ich rodziców.

Gdzie szukać pomocy w nauce biologii i chemii w Internecie?
Na szczęście końcem 2020 roku powstała platforma e-learningowa skierowana wyłącznie do uczniów zainteresowanych skorzystaniem z pomocy profesjonalnego korepetytora i nauczyciela w jednym, pana Dawida Otulaka. Stworzył on serwis DawidUczy.pl, w całości poświęcony przygotowaniu do matury z biologii i chemii. Znaleźć nań można zarówno arkusze maturalne z chemii i biologii z poprzednich lat, autorskie zadania maturalne z biologii i chemii, ważne komunikaty oraz kursy maturalne realizowane w formie interaktywnych korepetycji online.

Pierwszy z nich – kurs przygotowujący do matury z biologii pt. „Biologia pod klucz” stał się szybko numerem jeden nie tylko wśród maturzystów ze Świdnicy, ale i całej Polski! Niedługo po tym powstała jego druga część, a zaraz za nią „Bitwa o chemię” – profesjonalny kurs z chemii. Są to dwa najbardziej pożądane kursy w polskim Internecie, zwłaszcza wśród maturzystów pragnących dostać się na prestiżowe uczelnie głównie w kierunkach: medycznym i inżynierskim.

Podsumowanie
Oczywiście trudno jest zastąpić korepetycje w opcji jeden uczeń – jeden nauczyciel, ale korepetycje online w formie kursów mają niezaprzeczalną korzyść. Można je realizować w dowolnym momencie (a nie kiedy ma czas korepetytor) i miejscu oraz wracać do poprzednich tematów, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKolizja na 35-tce, potrącenie w Świdnicy
Następny artykułOd dzisiaj rejestracja do punktów szczepień masowych