Strona główna Kultura Kobieta w męskim klasztorze, czyli „Sułkopodobni” odcinek 6

Kobieta w męskim klasztorze, czyli „Sułkopodobni” odcinek 6

0

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu Alchemia teatralna zaprasza na szóstą  audycję z cyklu „Sułkopodobni”.

Co zdarzyć się może, kiedy kobieta przyjdzie do męskiego klasztoru, czyli prawie uczona dysputa przy klasztornym kurniku o płynnych granicach miedzy jawą a snem, którą rozstrzygnie tajemniczy pielgrzym. Ale ptactwo z rodziny kurowatych, hodowane na całym świecie, mające rozwinięte zdolności kognitywne oraz zdolności komunikacyjne nieźle tu zamiesza. Tym razem z tekstem zmierzy się sama autorka Mariola Mackiewicz oraz o. Cyprian Tomaszczuk i Mariusz Kozłowski.

Audycja wyemitowana zostanie 7 kwietnia  o godz.18.00, słuchać jej będzie można na stronach sok.com.pl, alchemiateatralna.pl, ich fanpage’ach na portalu Facebook oraz kanale YouTube Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Aby uaktywnić w czasie pandemii grupę dorosłych alchemików, postanowiliśmy wykorzystać ich głosy w cyklu nagrań audio nawiązujących do konwersacji słynnego duetu Kowalewski-Lipińska. Okazało się, że wszyscy czekali na hasło do działania, toteż teksty stworzone przez alchemiczkę Mariolę Mackiewicz zaczęły żyć dzięki lektorskim talentom przyjaciół z zespołu. Dialogi zostały napisane pod konkretne duety czy tercety, bo nazwa projektu „Sułkopodobni” mówi o nas prawie wszystko… To nowe doświadczenie dla grupy, wymagające akustycznego kreowania postaci i sytuacji. Duży udział w powstawaniu słuchowisk ma profesjonalna ekipa ŚOK w składzie: Halina Szymańska, Paweł Zając i Krzysztof Kowalewski, która wyczarowuje świat, gdzie czysty nonsens splata się z realizmem – opisują alchemicy.

Projekt Alchemia teatralna dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

/ŚOK, opr. red./

Poprzedni artykułPróbowałeś wszystkiego? To spalacz tłuszczu, który musisz poznać
Następny artykułNiespodzianka pod podłogą