Strona główna 112 Kierowała pod wpływem narkotyków

Kierowała pod wpływem narkotyków

0

Świdniccy policjanci zatrzymali kierującą, u której wstępne badanie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych. 25-latce grozi do 2 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. – Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu patrolując rejon gminy zauważyli samochód osobowy marki Nissan. Sposób jazdy kierującego był bardzo niepewny, co mogło wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierująca 25-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego jest trzeźwa. 25-latkę poddano dodatkowo badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od kobiety pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

25-latka za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułOprawa muzyczna wesela – dlaczego zespół weselny to świetny wybór?
Następny artykułBlisko 9 tys. nowych zakażeń w kraju. Najnowsze dane resortu zdrowia dla powiatu i województwa