Strona główna 112 Kierował pod wpływem substancji psychotropowych

Kierował pod wpływem substancji psychotropowych

0

Świdniccy policjanci zatrzymali kierującego, u którego wstępne badanie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych. 29-latkowi grozi do 2 lat więzienia.

W nocy z 8 na 9 kwietnia policjanci wydziału prewencji świdnickiej komendy patrolując rejon miasta Świdnica zauważyli samochód osobowy marki VW Polo. Sposób jazdy kierowcy był bardzo niepewny co mogło wskazywać, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się, że kierujący 29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jest trzeźwy – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

– Mężczyznę poddano jednak badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – dodaje Ząbek

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad 28 tys. nowych zakażeń w kraju, blisko 140 przypadków w powiecie świdnickim
Następny artykułPierwszy żłobek w gminie Świdnica przyjmie dzieci jeszcze w tym roku