Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Jeziorko Daisy bez śmieci. Wspólne sprzątanie z okazji Światowego Dnia Ziemi

Jeziorko Daisy bez śmieci. Wspólne sprzątanie z okazji Światowego Dnia Ziemi

0

W trzech miejscach jednocześnie uczestnicy akcji „Sprzątamy Jeziorko Daisy” planują wykonać prace porządkowe i tym samym uczcić Światowy Dzień Ziemi. Gminne koło PTTK Sudety do udziału w turystyczno-ekologicznej akcji zaprosiło ponad 70 osób i nadal spływają kolejne zgłoszenia. Partnerami wydarzenia są gmina Świnica i Gminny Ośrodek Kultury Sportu Rekreacji w Świdnicy.

fot. Kapacytron/CC-BY-SA 2.5

Choć tegoroczna akcja niewątpliwie będzie się różnić od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, mieszkańcy gminy Świdnica nie zapominają, że Ziemia to nasz wspólny dom o który należy dbać tak samo jak o swój własny, a może nawet bardziej – wskazuje Janusz Waligóra z Urzędu Gminy Świdnica. Sprzątanie Jeziorka Daisy rozpocznie się w niedzielę, 25 kwietnia o godzinie 10.00 w trzech różnych miejscach:

  • na parkingu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa (Mokrzeszów 111).
  • na parkingu przy pętli autobusowej w Pogorzale (Pogorzała 15),
  • na parkingu przy murze dworu w Witoszowie Górnym 15.

Zapisy do udziału w akacji prowadzone są pod numerem telefonu 608303045. Pakiety startowe (rękawiczki, worki) przygotował Dział Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Świdnica. Zebrane przez uczestników śmieci zostaną wywiezione przez Nadleśnictwo Świdnica.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPracownik kuchni szpitala z COVID-em. Czy było zagrożenie? Sanepid odpowiada
Następny artykułUczestniczyła w manifestacjach Strajku Kobiet, wniosek o jej ukaranie trafił do sądu. „To próba pacyfikacji uczestniczek i uczestników protestów”