Strona główna Artykuł sponsorowany Jak urządzić kuchnię w starodawnym, przytulnym stylu- vintage, retro czy rustykalny?

Jak urządzić kuchnię w starodawnym, przytulnym stylu- vintage, retro czy rustykalny?

0

Każdy z tych stylów to powrót do czegoś sprzed lat. Natomiast różnią się one pod wieloma względami. Chyba już trochę przejedzeni jesteśmy nowoczesnością, zimną, błyszczącą, minimalistyczną kuchnią.

Nie zawsze jest możliwość, by kuchnię zrobić od podstaw, ale alternatywą są dodatki. I po drugie możliwość zmiany frontów, jeśli mamy większy budżet w kieszeni. Kuchnie stylizowane na te sprzed kilku dekad cieszą się coraz większą popularnością. Czym cechują się poszczególne style? Gdzie szukać inspiracji?

Vintage – meble z odzysku
Kto powiedział, że meble muszą być drogie? A sama kuchnia to najdroższe do wyposażenia wnętrze w domu? To wszystko zależy od tego, w jakim stylu ma być kuchnia. Vintage to coś dla poszukujących kuchni wyciągniętej rodem z dawnych lat. Proponowana przez Meblator kuchnia w stylu vintage świetnie oddaje jego charakter. Aby urządzić kuchnię w tym stylu mamy dwie opcje do wyboru: albo stare meble, które kupimy, znajdziemy na strychu u babci, albo nowe, stylizowane na stare. Dobra wiadomość jest taka, że meble nie muszą stanowić jednego kompletu.

Retro – na zewnątrz tradycyjnie, w środku nowocześnie
Retro może stanowić połączenie wygody (nowoczesności) i przytulnego charakteru. Typowe cechy kuchni w tym stylu to: jasne kolory, prostota, drewniane dodatki. Natomiast wyklucza kuchnie na wysoki połysk. Prezentowana przez Meblator kuchnia w stylu retro to połączenie dwóch rzeczy, białych frontów z drewnianymi blatem i dodatkami. I to chyba najlepiej oddaje charakter tego stylu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wewnątrz szafki i szuflady posiadały nowoczesne rozwiązania, czyli coś co ułatwia pracę w kuchni na co dzień.

Rustykalna – podstawą kredens
Styl rustykalny, podobnie jak dwa wcześniejsze, odwołuje się do tradycyjnych form, również sprawdzą się kolory jasne. Szczególnie biel, ale to także styl, w którego wpisują się kuchnie drewniane. Głównym akcentem kuchni w stylu rustykalnym jest tradycyjny kredens. W większych kuchniach warto wstawić drewniany stół, który przywoła charakter dawnych lat. Przedstawiona przez Meblator kuchnia w stylu rustykalnym to prostota, ale też takie przytulne, ciepłe miejsce w domu. W tym stylu wiele jest dozwolone. Garnki w zasadzie mogą stać na przywieszonych półkach, na ścianach mogą wisieć używane akcesoria – jak to miało miejsce przed laty.

To co łączy te trzy style, to prostota, brak połysku, dodatki drewniane i przede wszystkim zabudowa z górnych szafek nie jest tak gęsta jak w nowoczesnych kuchniach. Bo dawne kuchnie nie były tak zabudowane jak dziś. Poza tym jasne kolory, które świetnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZdewastowano rzeźbę w parku Kasprowicza. Szukają wandala
Następny artykułBlisko 18 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?