Strona główna Wydarzenia Marcinowice Gmina Marcinowice ozłocona. Odmienią place zabaw, wymienią oświetlenie uliczne

Gmina Marcinowice ozłocona. Odmienią place zabaw, wymienią oświetlenie uliczne

0

Środki w wysokości ponad dwóch milionów złotych, które zostały pozyskane przez gminę Marcinowice z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, zostaną przeznaczone na wymianę oświetlenia ulicznego oraz modernizację placów zabaw we wszystkich miejscowościach gminy.

Dzięki dofinansowaniu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1,2 mln złotych, wymienionych zostanie kilkaset punktów świetlnych na terenie gminy. – W Gminie Marcinowice eksploatowanych jest ponad tysiąc opraw oświetlenia drogowego, z czego większość stanowią oprawy 10, 15 a nawet 20-letnie z sodowymi źródłami światła. Nowoczesne lampy LED-owe zmniejszą przede wszystkim koszty zużycia energii elektrycznej, zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców, skutecznie doświetlą drogi i chodniki oraz wpłyną na wygląd i estetykę naszych miejscowości. To także wymierny nasz wkład w ochronę środowiska – tłumaczą gminni urzędnicy. Realizacja zadania planowana jest do końca 2022 roku.

Kolejny milion złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wspomoże przemianę place zabaw we wszystkich miejscowościach gminy. – Wkrótce najmłodsi mieszkańcy gminy aktywnie spędzą czas na zmodernizowanych placach wyposażonych w nowoczesne urządzenia, m.in huśtawki, bocianie gniazda, karuzele, bujaki, zestawy wielofunkcyjne ze zjeżdżalniami, ścianką wspinaczkową i drabinkami. Miejsca zostaną ogrodzone i wyposażone w ławki, kosze na śmieci oraz odpowiednie tablice informacyjne. Na ukończeniu są prace projektowe, przygotowywany jest przetarg, tak aby początkiem lata ruszyła budowa pierwszych placów – informują urzędnicy.

Zgodnie z założeniami projektu realizacja inwestycji została podzielona na dwa lata. Po konsultacjach z sołtysami i radnymi ustalono, że jeszcze w tym roku zmodernizowane zostaną place zabaw w Białej, Goli Świdnickiej, Klecinie, Kraskowie, Marcinowicach, Stefanowicach, Strzelcach, Śmiałowicach, Tworzyjanowie, Wirkach i Zebrzydowie. W roku 2022 nowe miejsca zabaw powstaną w Chwałkowie, Gruszowie, Mysłakowie, Szczepanowie, Sadach i Tąpadłach. W największej i najmniejszej miejscowości gminy wybudowane zostaną dwa zupełnie nowe place zabaw. W Marcinowicach zostanie on zlokalizowany na osiedlu, w niedalekiej odległości od przedszkola, a w Stefanowicach tuż obok dębu – wyliczają przedstawiciele Urzędu Gminy Marcinowice.

/UG Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułOd poniedziałku bez ciepłej wody i ogrzewania na Osiedlu Młodych. Będą usuwać awarię sieci ciepłowniczej
Następny artykułDronem nad Świdnicą – Ośrodek Sportu i Rekreacji