Strona główna Wydarzenia Strzegom DraBiNa w Morawie. Nowe inspiracje do pracy z z seniorami

DraBiNa w Morawie. Nowe inspiracje do pracy z z seniorami

0

Od konferencji od -line w Fundacji św. Jadwigi w Morawie rozpoczęła się realizacja projektu DraBiNa, współfinansowanego z  ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Gość specjalny konferencji

Projekt skierowany jest do edukatorów senioralnych poszukujących inspiracji w pracy z osobami starszymi. Jego celem jest wypracowanie i upowszechnienie innowacyjnych metod i technik pracy z seniorami, praktycznych poradników, szkoleń i warsztatów. Projekt będzie trwał 2 lata.

Liderem projektu jest Fundacja św. Jadwigi, która zaprosiła do współpracy partnera islandzkiego, którym jest organizacji pozarządowa Ós Pressan z Reykjaviku i Fundacja Via Salutis z Sokołowska.

Konferencja zorganizowana została w formie online i miała zasięg ogólnopolski. Wzięło w niej udział ponad 80 organizacji z całej Polski. Ekspertki projektu dr Bogna Bartosz, Alicja Przepiórska-Ułaszewska i Ilona Zakowicz przedstawiły założenia projektu DraBiNa. Zaproszeni goście wygłosili ciekawe referaty: dr Joanna Wawrzyniak opowiadała o bogactwie i niepowtarzalności biografii, Agnieszka Buśk o esencji dramy w pracy z grupami.

Gościem specjalnym konferencji był Konrad Imiela, aktor, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol, który wygłosił wykład nt. roli opowieści w życiu i teatrze.

Zapis konferencji będzie dostępny na stronie projektowej: http://www.drabina.eu

Po zniesieniu obostrzeń planowana jest druga część konferencji w formie stacjonarnej w siedzibie Fundacji św. Jadwigi w Pałacu w Morawie.

Marzena Muszyńska-Szwegler/opr. red.

Poprzedni artykułKierowcy dostrzegli kłęby dymu
Następny artykułRaport koronawirus: Blisko 40 nowych zakażeń, nie żyje kolejny mieszkaniec powiatu świdnickiego