Strona główna Wydarzenia Świdnica Dni otwarte w II LO. Banach zaprasza od 12 kwietnia

Dni otwarte w II LO. Banach zaprasza od 12 kwietnia

0

Przez tydzień II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha będzie prezentować swoją ofertę tegorocznym ósmoklasistom.

W wirtualnym „Tygodniu z Banachem” udział wezmą znani Absolwenci popularnego Banacha prof. Marcin Drąg – laureat Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (tzw. polskiego Nobla), Juliusz Chrząstowski – aktor teatru Starego w Krakowie,  Dawid Tymiński – znany bloger i influencer,  Mariusz Kędzierski – artysta grafik. Każda z tych osób zagości w salonie jednej z polonistek II LO.

W poniedziałek, 12 kwietnia, o godzinie 12.00 rozpocznie dyrektor szkoły, który opowie o ofercie szkoły, jej mocnych stronach, ofercie zajęć dodatkowych, współpracy z uczelniami wyższymi oraz o atmosferze panującej w Banachu.
Każdego dnia młodzież będzie mogła poznać jeden z profili.

Pandemia spowodowała, że tradycyjny dzień otwarty musieliśmy przenieść do sieci. W II LO dzieje się tyle, że nie sposób opowiedzieć o tym w jednym krótkim spotkaniu. Dlatego zdecydowaliśmy się na wydarzenie tygodniowe. Każdego dnia chcemy zaskoczyć kandydatów czymś ciekawym – nowymi filmami promocyjnymi, ciekawymi wywiadami z absolwentami, których świdniczanie znają z ekranów telewizorów czy monitorów, no i oczywiście chcemy kandydatom przybliżyć bogatą ofertę naszej szkoły – opowiada o pomyśle dyrektor, Jacek Iwancz.

Całość, dostępna na szkolnym kanale YT będzie łatwa w dostępie i możliwa do odtworzenia w każdej chwili! Start, w każdym dniu, o godzinie 12.00 na Kanale II LO: https://www.youtube.com/channel/UCYZgZFp6o8jn5nzR6UC-kPQ

/inf. II LO w Świdnicy/

Poprzedni artykułJaką fototapetę wybrać do sypialni?
Następny artykułBlisko 28 tys. nowych zakażeń w kraju, zmarło ponad 950 osób. Jaka sytuacja w powiecie?