Strona główna Artykuł sponsorowany Czym jest napój ryżowy?

Czym jest napój ryżowy?

0

Napój ryżowy, zwany także mlekiem ryżowym jest niezwykle popularny w codziennej diecie wegetarian, wegan i osób unikających laktozy. Nie sposób nie zauważyć, że napój ten znacząco różni się od tradycyjnego mleka. Niemniej jednak nadaje się do wszechstronnego wykorzystania. Co ciekawe, mleko ryżowe charakteryzuje się również wieloma właściwościami prozdrowotnymi.

Jakie są właściwości mleka ryżowego?
Zanim sięgniemy po mleko ryżowe, warto byłoby poznać moc jego właściwości. Okazuje się, że napój ryżowy jest lekkostrawny. Z tego też względu po jego spożyciu nie będą towarzyszyć nam przykre objawy ze strony układu pokarmowego.

Napój ten, o ile jest niesłodzony, charakteryzuje się także stosunkowo niewielką kalorycznością. Mleko z ryżu zawiera jednak niewiele białka i tłuszczu, a za to sporo węglowodanów. Co więcej, wśród węglowodanów pokaźne miejsce zajmują cukry proste. W tym wegańskim napoju znajduje się również całkiem sporo cennych witamin, zwłaszcza tych z grupy B. W napoju tym nie brak jest również manganu oraz selenu, które dbają o korzystny wygląd naszych włosów, skóry oraz rzecz jasna paznokci.

Warto dodać, że dostępne na rynku napoje ryżowe są nierzadko wzbogacane o dodatek różnego rodzaju witamin i minerałów. Mowa tu między innymi o witaminie D, ale również o wapniu czy witaminie E.

Komu polecane jest mleko ryżowe?
Jak już zaznaczono na wstępie, mleko ryżowe polecane jest w szczególności osobom będącym na diecie wegańskiej oraz wegetariańskiej. Poleca się go także każdemu, kto cierpi na nietolerancję laktozy. Należy jednak zaznaczyć, że wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy. Jeśli więc cierpimy na wzdęcia czy uciążliwe bóle brzucha, odstawmy na jakiś czas tradycyjny nabiał i spróbujmy wprowadzić do diety mleko ryżowe.

Z napoju tego powinny korzystać także osoby, które nie przepadają za tradycyjnym smakiem krowiego, owczego czy koziego mleka. Napój ryżowy charakteryzuje się niezwykle przyjemnym, delikatnie słodkim smakiem. W sklepach znajdziemy różne opcje smakowe, a wśród nich mleka z dodatkiem naturalnego aromatu waniliowego czy czekoladowego.

Do czego można wykorzystywać mleko ryżowe?
Mleko ryżowe nadaje się do naprawdę wszechstronnego wykorzystania. Nie sposób nie zauważyć, że możemy je stosować dokładnie tak samo, jak krowie, owcze czy kozie mleko. Napój ryżowy można więc z powodzeniem wykorzystać jako bazę owsianki czy musli. Nie sposób nie zauważyć, że na bazie mleka ryżowego można przygotować także smakowity budyń.

Co więcej, mleko ryżowe stanowi doskonałą bazę do koktajli. Dzięki nim można przygotować koktajl owocowy, a także owocowo-warzywny. Napoje ryżowe mogą także posłużyć po prostu do picia. Doskonale smakuje kakao na bazie mleka roślinnego.

Nie da się również zaprzeczyć temu, iż mleko ryżowe idealnie nadaje się do kawy. Można pić kawę tradycyjną z jego dodatkiem, a także kawę zbożową. Mleka ryżowe są dostępne w różnych sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Warto byłoby więc przejrzeć kilka różnych ofert przed dokonaniem ostatecznego zakupu.

/Artykuł sponsorowany/