Strona główna Artykuł sponsorowany Zalety opolskiej porcelany

Zalety opolskiej porcelany

0
Opolska porcelana narodziła się w latach 60. I od tego czasu nieprzerwanie zachwyca połączeniem delikatnego tworzywa i bogatych, barwnych zdobień. Jej urok doceniają jednak nie tylko miłośnicy lokalnego folkloru. Produkowana w tym regionie porcelana odznacza się wieloma zaletami, które warto poznać, by móc w pełni docenić te niezwykłe opolskie wyroby.

Porcelana opolska – klasyka pożądana na całym świecie
Porcelana nie bez powodu od lat nosi miano jednego z najszlachetniejszych materiałów użytkowych. Jej delikatność i wdzięk czynią ją niezwykle pożądanym dobrem – posiadanie jej było niegdyś jedną z oznak wysokiego statusu społecznego. Choć dziś wyroby porcelanowe upowszechniły się, wciąż roztaczają one wokół siebie klimat luksusu i klasycznej elegancji. Porcelana opolska nie jest tu wyjątkiem – po dziś dzień można znaleźć ją w kredensach i na stołach wielu Polaków. Choć obecnie ma ona status dziedzictwa kulturowego Opolszczyzny, zauważona została ona także za granicą. Szczególnie cenią ją sobie te narody, w których po dziś dzień istnieje szacunek do wykonywanych z pasją ręcznych wyrobów.  Promocja opolskiej porcelany odniosła sukces m.in. w Japonii, gdzie była ona prezentowana podczas Festiwalu Polskiego w Tokio. Twórcy tych wyrobów otrzymują także liczne zamówienia z Niemiec, Stanów Zjednoczonych czy Francji. Opolska porcelana podbiła jednak przede wszystkim serca Polaków – znaleźć ją można niemal w każdym mieście, szczególnie przy okazji wydarzeń związanych z promocją folkloru.

Nie tylko piękno, lecz także oryginalność
Opolska porcelana to nie tylko rozchwytywany wyrób – to także piękno samo w sobie. Inspiracje do jej stworzenia sięgają dawnych tradycji tego regionu, takich jak kroszonki, czyli zdobione za pomocą wydrapywanych wzorów pisanki. Symetryczne ornamenty roślinne o różnorodnych układach to motywy charakterystyczne dla sztuki ludowej w tej części Polski. Noszą one miano wzoru opolskiego – odnaleźć w nim można przede wszystkim wizerunki polnych kwiatów, ułożonych w finezyjne wianki i mandale. Sielski urok tych zdobień został w latach 60. przeniesiony także na twardsze, bardziej subtelne materiały – najpierw na porcelit, później na porcelanę. Połączenie wytrzymałego surowca oraz bogatej, barwnej ornamentyki okazało się niezwykle trafną decyzją – uzyskano tym samym jedyną w swoim rodzaju estetykę, która pomimo upływu lat wciąż cieszy oczy wielu Polaków. Więcej na temat opolskie porcelany znaleźć można na https://ceramikatulowice.pl/smartblog/15_Porcelana-opolska.html.

Opolska porcelana – komplet na długie lata
Zalety opolskiej porcelany nie kończą się jednak na jej oryginalnym wyglądzie. Wyroby te to przede wszystkim najwyższa jakość wykonania. Długie doświadczenie w produkcji tego surowca oraz stałe rozwijanie przez producentów technologii jego wytwarzania sprawiły, że wykonane z niego naczynia charakteryzują się dużą trwałością oraz odpornością na zarysowania nawet przy regularnym użytku. Tworzona z pasją, opolska porcelana pozwala łączyć pogodną, urokliwą estetykę wraz z wytrzymałością, dając tym samym gwarancję utrzymania doskonałego stanu także przez wiele lat.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTrwają prace przy zaporze zalewu Witoszówka. Mieszkańcy czekają na normalny poziom wody [FOTO]
Następny artykułWezwani do zadymienia mieszkania