Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Zajmą się porządkowaniem Pełcznicy

Zajmą się porządkowaniem Pełcznicy

0

150 tys. złotych zamierza w tym roku przeznaczyć Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” na prace porządkowe na rzece Pełcznica. Na odcinku pomiędzy Cierniami a Pasieczną (gm. Jaworzyna Śląska) mają zostać uporządkowane brzegi oraz koryto rzeki. 

fot. Nasza Pasieczna

Prace porządkowe na Pełcznicy pierwotnie przewidziane były do realizacji w 2020 roku i miały być prowadzone na odcinku 3,5 km pomiędzy Pasieczną a Stanowicami (gm. Strzegom) za kwotę 75 tys. złotych. Według informacji przekazanych przez Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” – Zarząd Zlewni w Legnicy, nie było to możliwe ze względu na brak środków finansowych.

W tym roku postanowiono zająć się udrażnianiem koryta i zabezpieczaniem brzegów na odcinku 6,5 km pomiędzy Cierniami a Pasieczną. Na realizację zadania przewidziano 150 tys. złotych. – Konieczność wykonania prac porządkowy była wielokrotnie zgłaszana przez gminę Jaworzyna Śląska. Problem jest szczególnie uciążliwy dla rolników posiadających pola w pobliżu Pełcznicy, które były regularnie zalewane przy każdych większych opadach deszczu – wskazują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Ślaskiej.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułArtykuły sponsorowane – co to jest i jak ich używać?
Następny artykułWyjaśniają okoliczności śmierci 87-latka