Strona główna 112 Za mocno wciskali gaz. Stracą prawa jazdy

Za mocno wciskali gaz. Stracą prawa jazdy

0

101 km/h, 109 km/h i 101 km/h to prędkości, z jakimi  amatorzy szybkiej jazdy zostali zatrzymani w ciagu ostatniego weekendu na drogach gminy i miasta Świdnica oraz gminy Żarów, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości do 50km/h i do 40 km/h.

12 marca – 36-letni  mieszkaniec powiatu kłodzkiego przekroczył dozwoloną prędkość o 51km/h  jadąc pojazdem marki Skoda  na terenie gminy Świdnica, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mężczyzna na miejscu został ukarany mandatem karnym, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych, ale chyba co najbardziej 36-latek musiał pożegnać się  z prawem jazdy, które może odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące od 12 marca musiała pożegnać sie równiez 26-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego. 26-latka kierując samochodem osobowym marki BMW przekroczyła prędkość również o 69 hm/h.  Została zatrzymana na terenie gminy Żarów  w miejscu ograniczenia prędkości do 40 km/h. Na miejscu również otrzymała mandat oraz 10 punktów karnych.

14 marca  z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące  musiał pożegnać się również 33-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 51km/h  jadąc pojazdem marki Ford na terenie Świdnica, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mężczyzna na miejscu został ukarany mandatem karnym, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

/Źródło KPP w Świdnicy/