Strona główna Wydarzenia Świdnica Wystartował „Ważki Bieg”. Cel – kawiarenka niepełnosprawnych

Wystartował „Ważki Bieg”. Cel – kawiarenka niepełnosprawnych

0

Symbolicznie pobiegli dookoła szkoły przy ul. rotmistrza Pileckiego i tym samym zainaugurowali „Ważki Bieg”. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej zachęcają do uczestnictwa w wirtualnym wydarzeniu, którego celem jest zebranie kolejnych datków na galerio-kawiarenkę, która powstaje w świdnickim Rynku.

„Ważki Bieg” potrwa do 21 marca. W ramach tego wydarzenia waszym zadaniem jest przebiegnięcie, przejście lub przejechanie na rowerze minimum 5 kilometrów. A może je przepłyniesz? To zależy od ciebie. Wydarzenie jest wirtualne, czyli nie ważne, gdzie jesteś – biegniesz, spacerujesz, jedziesz i tym samym wspierasz ważką akcję – zachęcają organizatorzy. Uczestnicy biegu wykupują pakiety, które są cegiełką na remont i wyposażenie kawiarenki. Zawodnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa i medal. Pakiety w cenie 40 i 60 złotych można wykupić do 22 marca na zrzutka.pl. Regulamin znajduje się TU.

Dzięki prowadzonym od blisko 2 lat zbiórkom i akcjom udało się zebrać ponad 60 tysięcy złotych, ale brakuje jeszcze około 50 tysięcy na opłacenie całego remontu kawiarenki oraz na zakup wyposażenia. W lokalu po sklepie jubilerskim powstaje miejsce, gdzie dorosłe osoby niepełnosprawne będą mogły rozwijać swoje umiejętności, uczyć się serwowania napojów, sprzedawać swoje rękodzielnicze wyroby i – co najważniejsze – w przyszłości znaleźć zatrudnienie.

/red./
Zdjęcia WTZ Świdnica

Poprzedni artykułMija rok od pierwszego zakażenia koronawirusem w powiecie świdnickim. Najnowsze dane ministerstwa
Następny artykułNie żyje Janusz Dytewski, wieloletni ordynator interny