Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Wybiorą najpiękniejsze ozdoby wielkanocne. Gmina Świdnica ogłasza konkurs

Wybiorą najpiękniejsze ozdoby wielkanocne. Gmina Świdnica ogłasza konkurs

0

Dużymi krokami zbliża się Wielkanoc. Z tej okazji Gmina Świdnica wraz Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji zachęcają do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 marca.

Celem konkursu jest propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, popularyzacja twórczości własnej oraz ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej związanych z okresem wielkanocnym, uwrażliwienie dzieci na wartości sztuk plastycznych, rozwijanie umiejętności plastycznych i manualnych, a także umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych.

Konkurs kierowany jest do mieszkańców gminy Świdnica. Warunkiem uczestnictwa jest własnoręczne wykonanie ozdoby świątecznej i zgłoszenie swojego udziału. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Prace oceniane będą w trzech kategoriach: kategoria I – dzieci w wieku przedszkolnym (do lat 6), kategoria II – dzieci w wieku szkolnym (do lat 15), kategoria III – młodzież i osoby dorosłe (powyżej 15 lat). Przy ocenie prac pod uwagę będą brane: tradycyjność i oryginalność pomysłu, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne, kolorystyka i trwałość formy, samodzielność wykonania.

Termin zgłoszenia udziału w konkursie mija 22 marca. Ogłoszenie wyników na stronie internetowej organizatora oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych nastąpi 31 marca 2021 roku.

Szczegóły dotyczące udziału w konkursie, jego regulamin oraz karta zgłoszeń, dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Świdnica.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułGigantyczna kolejka przed punktem szczepień w Wałbrzychu. Utknęli w niej także świdniczanie
Następny artykułŚwidniczanin w kadrze narodowej. Powalczy na wirtualnym torze wyścigowym