Strona główna Kultura Urodzinowy koncert dla Jana Sebastiana Bacha

Urodzinowy koncert dla Jana Sebastiana Bacha

0

Fundacja Dobrej Muzyki razem z Kościołem Pokoju w Świdnicy zaprasza 31 marca, w środę, o godzinie 17:00 na swoje profile na Facebooku i YouTube. W 336. rocznicę urodzin Jana Sebastiana Bacha odbędzie się koncert z tej okazji. Zabrzmi jego muzyka na symfonicznych organach Schlaga, a wykonawcami będą świdniccy organiści  Zuzanna Bator i Maciej Bator.

Fot. Marek Szulikowski

Koncert będzie miał swoją premierę w sieci pod poniższymi linkami:
FB: https://fb.me/e/1fZHwA1rW
YT: www.youtube.com/user/chordaauxit/videos

W programie usłyszymy solową muzykę organową J.S. Bacha, m.in. opracowania chorałowe ze zbioru „Orgelbüchlein”.

Koncert będzie retransmisją z Kościoła Pokoju w Świdnicy – po premierze pozostanie publiczny i będzie go można obejrzeć w dowolnym momencie.

Zuzanna i Maciej Batorowie to małżeństwo organistów. Od 2011 roku związani ze Świdnicą, gdzie tworzą jedno z najbardziej zauważalnych centrów muzyki organowej w Polsce. Prowadzą Fundację Dobrej Muzyki, w której realizują swoją misję – uczenie lepszego rozumienia muzyki organowej. W ciągu 8 lat działalności Fundacji zorganizowali ponad 150  koncertów zapraszając wybitnych artystów z całego świata. Para koncertuje w wielu krajach europejskich jako duet organowy, wykonując autorskie  transkrypcje organowe na 4 ręce. Rodzice Bernarda, Leonarda i Henryka.

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ WYŁĄCZNIE ONLINE!

/Informacja nadesłana/

Poprzedni artykułPonad 34 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?
Następny artykułZmarł świdnicki cukiernik Roman Trzciński