Do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Świdnica trafiły ulotki informacyjne Narodowego Programu Szczepień. Już wkrótce druhowie rozpoczną dostarczanie ich mieszkańcom.
Od 19 marca 2021 roku strażacy ochotnicy rozpoczną przekazywanie mieszkańcom naszej gminy ulotek w ramach akcji „#SZCZEPIMYSIE”. Broszury, oznakowane numerami telefonów do koordynatora gminnej akcji szczepień zawierają podstawowe informacje o sposobach zapisania się na szczepienie i możliwościach uzyskania pomocy w transporcie do punktu szczepień.
W ten sposób strażacy dostarczą informację przede wszystkim osobom wykluczonym cyfrowo, które nie korzystają z internetu, często są samotne lub nie radzą sobie z obsługą urządzeń elektronicznych. W ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie.

![Gmina Świdnica. Uroczyście zakończono rok szkolny i pożegnano dyrektorów trzech podstawówek [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/KONIEC_ROKU_SZKOLNEGO_GMINA2026414-238x178.jpg)

![Prymusi i osobowości roku w szkołach gminy Świdnica z nagrodami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/PRYMUSI_OSOBOWOSCI_2026123-238x178.jpg)






