Strona główna Sport Piłka ręczna Rezerwy z pierwszą zdobyczą punktową w tym sezonie

Rezerwy z pierwszą zdobyczą punktową w tym sezonie

0

W minionym tygodniu kilka spotkań drużyn młodzieżowych Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej zostało odwołanych. Zagrały tylko występujące w III lidze rezerwy Szarych Wilków i wreszcie był to występ udany.

Podopieczni trenera Patryka Dębowczyka mierzyli się w Gaci z Moto-Jelczem. Do spotkania przystąpili jako jedyny zespół w lidze bez zdobyczy punktowej. Początek zawodów nie zwiastował, by to się zmieniło, bo zaledwie po kilku minutach ŚKPR przegrywał 1:8. Później wcale nie było lepiej. W 23. minucie gospodarze prowadzili już ośmioma trafieniami (13:5). Końcówka pierwszej części była na szczęście lepsza w wykonaniu świdniczan, którzy zmniejszyli straty do pięciu goli (17:12). Na początku drugiej połowy Moto-Jelcz odskoczył na 20:13 i wydawało się, że niezagrożenie zmierza po wygraną. Szare Wilki nie zamierzały się jednak poddawać i śmiało ruszyły w pogoń. Dogoniły gospodarzy w samej końcówce. Trafienie na 27:27 zaliczył Jakub Stadnik. Tym samym ŚKPR zapewnił sobie punkt, a szansa na zdobycie drugiego „oczka” pojawiła się w konkursie rzutów karnych. Ostatecznie jednak ta rozgrywka padła łupem rywali, Moto-Jelcz zwyciężył 3:1. Kolejny mecz rezerw w piątek, 12 marca we Wrocławiu z rezerwami Śląska.

Moto-Jelcz Oława – ŚKPR Świdnica 27:27 (17:12), k. 3:1

ŚKPR: Jabłoński – J. Stadnik 6, Bal 6, Dębowczyk 5, Kalousek 5, Szymanowski 2, Stramek 1, Westerlich 1, Nowakowski 1, Bieżyński