Strona główna Wydarzenia Świdnica Restauratorzy zwolnieni z części opłat za koncesję na alkohol

Restauratorzy zwolnieni z części opłat za koncesję na alkohol

0

Z jednej z trzech rocznych rat opłaty za sprzedaż alkoholu spożywanego na miejscu zwolnieni w tym roku zostaną świdniccy restauratorzy. Miejscy radni poparli projekt uchwały w tej sprawie.

Proponujemy kolejne wsparcie dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, których płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu pandemii COVID-19. Tym razem pomoc skierujemy bezpośrednio do przedsiębiorców z branży gastronomicznej – do restauratorów, przedsiębiorców prowadzących punkty sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia na miejscu – mówiła Anna Skrzypacz, dyrektor wydziału funduszy zewnętrznych i rozwoju gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Przedsiębiorcy mają zakaz sprzedawania nie tylko artykułów spożywczych i dań serwowanych na miejscu, ale również podawania alkoholu. W związku z tym płacą oni za zezwolenie na sprzedaż alkoholu, oczekując na to, że będą mogli działać i prowadzić swoją działalność. Tego jednak robić nie mogą – tłumaczyła dyrektor.

– W projekcie uchwały proponuje się zwolnić tychże przedsiębiorców z opłaty drugiej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, należnej w 2021 roku. Jednocześnie przedsiębiorcom, którzy do 31 stycznia uiścili jednorazową opłatę za cały rok, dajemy możliwość zwrotu drugiej raty na podstawie złożonego wniosku do 31 kwietnia – wyjaśniała Skrzypacz. Jak szacuje skarbnik miasta Kacper Siwek, kwota, która nie wpłynie do budżetu miasta, po wprowadzeniu tej ulgi, to około 40 tys. złotych.

5 marca Rada Miejska w Świdnicy podjęła decyzję o przyjęciu zaproponowanej ulgi. Za projektem zagłosowało 21 radnych, 1 radny wstrzymał się od głosu.

/mn/

Poprzedni artykułRodzina i policja proszą o pomoc w odnalezieniu 87-latka
Następny artykułDziękują wolontariuszkom za pomoc podczas izolacji