Strona główna 112 Nielegalne automaty do gier w rękach policji

Nielegalne automaty do gier w rękach policji

0

Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie powiatu świdnickiego.


Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego  na terenie powiatu świdnickiego realizowali 2 marca br. czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Na terenie Strzegomia zlikwidowali nielegalny salon gier zręcznościowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 nielegalne automaty do gier hazardowych, o wartości  nie mniejszej niż 12.000 złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy.  Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

/Informacja i zdjęcie KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułRuszyły próbne matury. Nie wszystkie egzaminy w szkole
Następny artykułZabójstwo Kristiny z Mrowin. Areszt dla Jakuba A. przedłużony do czerwca