Strona główna Artykuł sponsorowany Materace w Łodzi – 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

Materace w Łodzi – 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

0
Decydując się na kupno materaca do spania należy wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym rodzaj zastosowanego wypełnienia, stopień twardości czy różnego rodzaju funkcje dodatkowe, które wspierają alergików i osoby z nadwrażliwościami. Przeglądając kolejne oferty producentów i dystrybutorów natrafić można na wiele modeli materacy, jednak ze względu na mnogość informacji, jakie należy uwzględnić, dla osób, które na co dzień nie zajmują się materacami, kupno nowej konstrukcji może być nie lada wyzwaniem. Dowiedz się więcej o materacach do spania i sprawdź, co warto uwzględnić przy okazji doboru nowej konstrukcji wspierającej zdrowy i komfortowy sen.
Materace w Łodzi – 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

Materac do spania – materiał wykonania i stopień twardości
Jedną z pierwszych rzeczy, o jakiej dowiaduje się użytkownik, przeglądając opis danego modelu materaca, jest materiał wykonania. Jeszcze kilka lat temu prym wiodły materace sprężynowe, jednak ze względu na ograniczenia technologiczne wkładka była wykonywana z ciężkich, stalowych elementów, które szybko się zużywały, a co za tym idzie, na powierzchni pojawiały się odkształcenia. Obecnie popularnym rozwiązaniem są materace piankowe, które łatwo dopasowują się do sylwetki użytkownika, zapewniając odpowiednie podparcie jego kręgosłupowi. Dzięki temu materac do łóżka przyczynia się do odpoczynku zarówno ciała, jak i umysłu, a co sprawia, że dana osoba obudzi się wypoczęta i gotowa na kolejny dzień pełen aktywności.

Materace dla alergików – na co zwrócić uwagę przy doborze?

Materiał, z jakiego zostało wykonane wypełnienia materaca, bezpośrednio wpływa na inny aspekt, jakim jest stopień twardości. Z tego właśnie powodu wspomniane na początku materace sprężynowe są uznawane za twarde, jednak współcześnie stosowane modele mają szereg usprawnień. Przykładowo materace w sklepie internetowym materacewroclaw.eu, których wyprodukowaniem zajmuje się skandynawska marka Hilding Anders, mają sprężyny kieszeniowe. Dzięki temu, że nie są one ze sobą połączone, materac ugina się tylko w tym miejscu, w którym została przyłożona siła, co zapobiega przenoszeniu się drgań na inne części łóżka.

Za materace miękkie uznaje się konstrukcje z wypełnieniem piankowym – w zależności od modelu może to być pianka wysoko- lub termoelastyczna, lateksowa albo poliuretanowa. Materace w sklepie internetowym materacegdansk.eu, wykonywane przez Hilding Anders, to również konstrukcje hybrydowe, które mają w sobie zarówno wkładkę piankową, jak i sprężynową.

Materace dla alergików – na co zwrócić uwagę przy doborze?
Innym aspektem, na jaki warto zwracać uwagę przy okazji doboru materaca do łóżka, jest jego higieniczność. Sypialnia alergików czy małych dzieci musi być wyposażona w odpowiedni materac, który będzie hamował rozwój roztoczy, pleśni i innych chorobotwórczych drobnoustrojów. Materac dla alergików powinien przede wszystkim stale wymieniać powietrze z otoczeniem, by nieprzyjemne zapachy (np. potu, który zwłaszcza latem może być szczególnie dużym utrudnieniem) były automatycznie niwelowane.

Nie wszystkie interesujący cechy materaca można sprawdzić osobiście, zwłaszcza przy okazji zakupów przez Internet. W takich sytuacjach dobrze jest wybierać konstrukcje sprawdzonej marki jak Hilding Anders. Materace tego skandynawskiego producenta są odwracalne, mają 7 stref twardości, a do tego polecane są przez zdrowykregoslup.pl.

/Artykuł sponsorowany/