Strona główna Artykuł sponsorowany Masaż tajski, czyli ulga dla Twojego ciała i umysłu

Masaż tajski, czyli ulga dla Twojego ciała i umysłu

0

Cierpisz na zaburzenia snu, ból mięśni, sztywność stawów lub masz ograniczony zakres ruchów i marzysz o tym, żeby rozluźnić swoje ciało? A może zmagasz się z dużym stresem i chcesz wyciszyć się oraz odzyskać spokój ducha? W tym może pomóc Ci tajski masaż, który łączy w sobie tajniki medycyny chińskiej i indyjskiej, przynosząc ulgę i uczucie komfortu. Sprawdź, na czym polega ten egzotyczny zabieg.

Początki masażu tajskiego sięgają czasów sprzed naszej ery. Zrodził się w samym sercu Azji, gdzie stosowali go na sobie tajscy mnisi. Z biegiem czasu stał się częścią kultury tamtejszego społeczeństwa i wraz z rozwojem cywilizacyjnym dotarł do Europy, gdzie pokochały go miliony ludzi. Obecnie w wielu miejscach, w tym również w Polsce, można spotkać Tajki i Tajów, którzy zajmują się relaksacją ciała, usuwaniem bólu i poprawą samopoczucia.

Czym jest tajski masaż?
Tradycyjny masaż tajski różni się od standardowych zabiegów, które można spotkać w ofercie SPA. Wyróżnia się tym, że:

  • ciałem mogą zajmować się dwie osoby jednocześnie,
  • może być wykonywany w ubraniu (w przypadku klasycznego masażu),
  • masażysta pracuje całym ciałem, tj. do masażu używa dłoni, łokci, stóp oraz siły swoich mięśni,
  • ciało jest rozciągane, wyciągane i ugniatane we wszelkie strony.

Sam masaż odbywa się w spokojnej, kojącej atmosferze przy akompaniamencie relaksującej muzyki, aromacie wspaniałych ziół i przygaszonym świetle. Może trwać od godziny do nawet dwóch godzin. Często nazywa się ten zabieg “jogą dla leniwych”, ponieważ w trakcie klient musi przybierać różne pozycje pasywne. Dzięki temu ciało może całkowicie poddać się dłoniom specjalisty – wyjaśnia ekspert z ośrodka medycznego Malinowy Dwór.

Jakie są rodzaje masażu tajskiego?
Masaż tajski nie jest zwykłym zabiegiem relaksacyjnym. Został stworzony w oparciu o filozofię TAO, według której silne uciskanie i naciąganie ciała ma przywrócić równowagę duchową. W ośrodkach medycznych, które oferują tajskie SPA, masażyści pomagają odzyskać wewnętrzny spokój i harmonię poprzez:

  • tajski masaż klasyczny – wykonuje się go przez ubranie. Połączenie akupresury i różnorodnych, pasywnych pozycji jogi pozwala poprawić wydolność organizmu oraz usunąć stres i napięcie mięśni. W efekcie można poczuć napływ sił witalnych, a także wzmocnić odporność!
  • masaż gorącym olejem kokosowym – podczas zabiegu należy pozostać w jednorazowej bieliźnie. Zabieg jest wykonywany tak samo jak w wersji klasycznej. Dodatek oleju pomaga rozgrzać ciało i jeszcze mocniej zrelaksować tkanki,
  • masaż ciepłymi stemplami ziołowymi – ten zabieg polega na uciskaniu mocno unerwionych części ciała ogrzanymi ziołami zawiniętymi w bawełniany materiał. To doskonały sposób na wyeliminowanie bólu i oczyszczenie organizmu,
  • tajski masaż stóp – zabieg rozpoczyna się rozgrzewką, aby rozluźnić napięte mięśnie stóp. Następnie masażysta na przemian mocno dociska i delikatnie dotyka ciało. Wybierz ten masaż, jeśli chcesz poprawić samopoczucie i zwiększyć poziom energii.

Regularne korzystanie z masażu tajskiego nie tylko pozytywnie wpływa na stan zdrowia, ale także pomaga pozbyć się problemów ze snem i uwolnić emocje. Dzięki temu odczujesz nie tylko wspaniałe rozluźnienie ciała, ale będziesz mógł z powrotem lekko i swobodnie oddychać.

Masaż tajski to doskonały sposób na odprężenie po ciężkim i stresującym okresie w życiu. Pozwól innym zadbać o Ciebie, a z pewnością poczujesz różnicę.

/Artykuł sponsorowany/