Strona główna Wydarzenia Świdnica Marzą o swojej kawiarence, dzisiaj kiermasz w Rynku

Marzą o swojej kawiarence, dzisiaj kiermasz w Rynku

1

Niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez Stowarzyszenie Bliżej Ciebie przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy chcą być wśród ludzi, pochwalić się swoimi pracami i poprowadzić kawiarnię. Dzisiaj na sprzedaż wystawili swoje prace, a dochód zasili konto remontowe.

Fot. WTZ Świdnica

Pomysł na prowadzenie przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną kawiarni sprawdza się we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, w Gdańsku. Świdnicki projekt jest szerszy, bo łączy serwowanie napojów i ciast ze sprzedażą rękodzieła, wytwarzanego przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. – Chcielibyśmy stworzyć szansę także naszym przyjaciołom z WTZ-ów w Mokrzeszowie i Strzegomiu, a w przyszłości dać szansę naszym podopiecznym nie tylko na aktywność, ale także na pracę w ramach spółdzielni socjalnej lub Zakładu Aktywności Zawodowej – mówi Teresa Antonowicz-Rak.

Pomysłodawcy i uczestnicy WTZ nie zrazili się pandemią. Podczas wielu akcji zebrali środki, które pozwolą wykonać remont. Prace już ruszyły. Dzisiaj można dorzucić swoją cegiełkę, kupując piękne ozdoby, wykonane przez uczestników WTZ. Kiermasz potrwa do ok. 14.00.

A już wkrótce kolejne wydarzenie – Ważki Bieg, który choć odbędzie się wirtualnie, w sposób realny zasili konto kawiarenki.

Ideę otwarcia kawiarenki można wesprzeć, wpłacając datki na zrzutka.pl.

/asz/

Poprzedni artykułPonad 900 zakażeń na Dolnym Śląsku. Jaka sytuacja w kraju i w powiecie?
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Żeromskiego