Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Małżeńskie jubileusze w dobie pandemii

Małżeńskie jubileusze w dobie pandemii [FOTO]

0

Wyjątkowe jubileusze, bo diamentowe i złote gody małżeńskie świętowało 7 par z terenu gminy Świdnica. W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego, bez udziału rodziny i przyjaciół.

Wśród jubilatów byli Kazimiera i Marian Duda, Halina i Stefan Furmanowie, Stefania i Jerzy Zerka, Elżbieta i Tadeusz Gągała, Danuta i Ryszard Kowalczyk, Zofia i Władysław Babisz oraz Stanisława i Andrzej Rybscy. Z tej okazji wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wręczyła medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznane przez prezydenta RP.

Medal ustanowiony w 1960 r. stanowi wyróżnienie i nadawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Jako wójt gminy Świdnica czuję się bardzo dumna, że mamy takich mieszkańców jak Wy, dających piękny przykład młodym pokoleniom. Swoją postawą pokazujecie jak zbudować związek oparty na solidnych fundamentach – miłości, szacunku, wierności, wspólnym zaufaniu, a przede wszystkim głębokiej przyjaźni. Życzę wielu wspólnych lat życia spędzonych w zdrowiu, szczęściu i pomyślności – mówiła podczas uroczystości w USC w Świdnicy, wójt Teresa Mazurek.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułPonad 17 tys. nowych zakażeń w kraju, kilkadziesiąt przypadków w powiecie świdnickim
Następny artykułGigantyczna kolejka przed punktem szczepień w Wałbrzychu. Utknęli w niej także świdniczanie