Strona główna Artykuł sponsorowany Leasing czy wynajem długoterminowy?

Leasing czy wynajem długoterminowy?

0

Zakup samochodu to duży wydatek. Nie każdego stać na to, aby ot tak wydać nawet kilkaset tysięcy na kupno auta, dlatego nic dziwnego, że większość osób decyduje się na leasing czy też wynajem długoterminowy. To zdecydowanie dwa najbardziej znane sposoby finansowania, między którymi występuje kilka różnic. Na które rozwiązanie się zdecydować? Sprawdź to w artykule!

Czym się różni leasing od wynajmu długoterminowego?
Wynajem długoterminowy to po prostu rodzaj umowy leasingowej, aczkolwiek z małą różnicą – po zakończonej umowie przedmiot nie należy do najemcy, a nadal pozostaje własnością firmy leasingowej. Trzeba tutaj jednak zaznaczyć, że może być też tak, że po zakończeniu umowy najmu, samochód będzie można wykupić, jednak to zależy od tego, jak została skonstruowana umowa. Jest to więc usługa na określony czas. Aby móc korzystać z auta, to należy płacić raty abonamentowe. To bardzo komfortowa opcja, bowiem wszystkie sprawy związane z autem spadają na firmę leasingową – czyli jeśli coś ulegnie jakiemuś uszkodzeniu, to naprawą zajmie się firma, która wypożyczyła samochód.

Czym natomiast jest leasing? Mimo że jest dość podobny do wynajmu długoterminowego, to jednak nie jest to samo. Polega on na uzyskanie czasowych praw do samochodu pod warunkiem wpłaty wkładu własnego, który zazwyczaj nie przekracza 30% wartości pojazdu. Osoba wynajmująca musi również płacić raty leasingowe – zgodnie z harmonogramem, który powinien znaleźć się w umowie. Gdy umowa dobiegnie końca, to leasingobiorca może wykupić dany pojazd w kwocie, która została wcześniej ustalona.

Na co się zdecydować: leasing czy wynajem długoterminowy?
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem wiele zależy tutaj od naszych potrzeb i oczekiwań. Jedną z największych zalet leasingu na pewno jest to, że po zakończonej umowie, możemy nabyć na stałe dany pojazd, aczkolwiek plusy ma także wynajem długoterminowy – nie musimy się o nic martwić, bowiem kompleksową obsługą samochodu zajmuje się leasingodawca.

Dla kogo leasingu, a dla kogo najem długoterminowy?
Leasing to dobre rozwiązanie dla tych osób, dla których koszty zakupu samochodu są zbyt wysokie, ponieważ po upływie okresu umowy będą one mogły wykupić dany pojazd. Poza tym leasing jest nieco lepszy rozwiązaniem od wynajmu długoterminowego, dlatego też jeśli zależy nam na tym, aby użytkowanie samochodu było w pełni komfortowe, to zdecydujmy się na leasing auta.

Wynajem długoterminowy natomiast to propozycja dla tych, którzy uwielbiają wygodę. Decydując się na to rozwiązanie, nie musimy zamartwiać się wszelkimi możliwymi uszkodzeniami i innymi kwestiami, bowiem jest to zadanie firmy leasingowej. Ponadto, gdy okres umowy dobiegnie końca, to pozostajemy bez problemu – czyli samochodu. Jest to więc dobra opcja dla tych, którzy potrzebują auto jedynie na jakiś czas – nie na stałe.

Dobrą ofertę na leasing samochodów, czy też wynajem długoterminowy znajdziesz na stronie: https://vleasing.pl

/Artykuł sponsorowany/