Strona główna Temat dnia Kolejki do wymazów, kolejki do szczepień

Kolejki do wymazów, kolejki do szczepień [FOTO]

0

Po chwilowej poprawie znów trzeba czekać w długiej kolejce do punktu pobrań wymazów do badania w kierunku SAS-CoV-2. Jak informują czytelnicy Swidnica24.pl, po godzinie 9.00 oczekiwało około 40 osób i cały czas pojawiały się nowe.

Po interwencjach portalu Swidnica24.pl oraz starostwa powiatowego Kamil Barczyk, dyrektor naczelny szpitala w Bolesławcu, zdecydował o dodaniu drugiego zespołu pobierającego wymazy. We wtorek, 23 marca, kolejkę szybko udało się rozładować. dzisiaj, mimo że działa rejestracja elektroniczna, pobieranie nie odbywa się płynnie. Kolejka sięga daleko w głąb ulicy Armii Krajowej, a oczekiwanie trwa ponad godzinę. Problem najprawdopodobniej spowodowany jest rosnącą liczbą zachorowań, a co za tym idzie, zwiększoną liczbą skierowań na testy. Sytuację może poprawić uruchomienie drugiego punktu w Świdnicy. Na razie trwają starania o jego rejestrację w NFZ.

W cierpliwość i ciepła odzież powinny się zaopatrzyć osoby, jadące na szczepienia do punktu utworzonego w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Jak informowali świdniczanie, wczoraj oczekiwanie na szczepienie trwało ponad 2 godziny, a przed punktem kłębił się tłum. Nie udało nam się skontaktować ze Specjalistycznym Szpitalem im. A.Sokołowskiego, który prowadzi ten punkt szczepień. Nie wiadomo, co było przyczyną takiego opóźnienia.

/zdjęcia nadesłane przez czytelników/

Poprzedni artykułPiękny ogród przy minimalnym zaangażowaniu
Następny artykułDlaczego wywoływanie zdjęć online się opłaca?