Strona główna Artykuł sponsorowany Karta EKUZ na urlop w Czarnogórze – czy obowiązuje?

Karta EKUZ na urlop w Czarnogórze – czy obowiązuje?

0

Wyjazdy za granicę wiążą się z koniecznością wykupienia ubezpieczenia, które pozwala na pokrycie kosztów ewentualnego leczenia. Korzystanie z pomocy medycznej w obcych państwach jest dość drogim przedsięwzięciem, dlatego na polisę powinien zdecydować się każdy Polak wyjeżdżający na wakacje. Jak kwestia ta wygląda w Czarnogórze? Czy w tym kraju można skorzystać z EKUZ?

Karta EKUZ w Czarnogórze
Polacy mają możliwość wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która obowiązuje w wybranych państwach i pozwala na korzystanie z pomocy medycznej na takich samych zasadach jak w przypadku obywateli tych krajów. Niektórym może wydawać się, że taka karta działa na terenie całej Europy. Nie jest to jednak prawda. Doskonałym przykładem państwa, w którym nie da się skorzystać z bezpłatnej pomocy medycznej, jest Czarnogóra.

Czarnogóra nie jest bardzo drogim krajem, jednak nie warto narażać się na koszty związane z koniecznością skorzystania z pomocy medycznej podczas urlopu. Do zdarzeń losowych może dojść w dowolnym momencie. Najczęściej są to zatrucia pokarmowe, problemy związane z zębami czy zwichnięcia podczas chodzenia. Leczenia wymagają także urazy wynikające z uprawiania sportu. Wizyta u lekarza internisty może kosztować około kilkudziesięciu euro, dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego do Czarnogóry.

Więcej o ubezpieczeniu na wyjazd do Czarnogóry dowiesz się tutaj: https://rankomat.pl/kraje/czarnogora.

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Czarnogóry
W Czarnogórze nie działa EKUZ, dlatego konieczne okazuje się wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Takie polisy występują w wielu wariantach, a poszczególne oferty różnią się od siebie dokładnym zakresem i ceną. Przed wyborem konkretnego ubezpieczenia warto zatem porównać dostępne opcje. Czasami może bowiem okazać się, że dana propozycja jest droższa niż identyczny pakiet w innym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Zazwyczaj ubezpieczenie turystyczne do Czarnogóry obejmuje:

  • ubezpieczenie bagażu,
  • NNW,
  • pokrycie kosztów leczenia,
  • OC w życiu prywatnym,
  • Assistance.

Dokładny zakres polisy różni się w zależności od wybranej propozycji. Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają także dokupienie dodatków chroniących, na przykład, elektronikę przewożoną w bagażu. Podobnie jest także w sytuacji, gdy zamierzasz wziąć ze sobą wartościowe przedmioty w postaci biżuterii czy dzieł sztuki. Wówczas istnieje konieczność dokupienia dodatkowych usług, a koszt polisy znacznie wzrasta.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Czarnogóry? Kwestia ta jest bardzo indywidualna. Zazwyczaj za polisę trzeba zapłacić od kilku do kilkudziesięciu złotych za jeden dzień pobytu. Dokładny koszt wykupienia ubezpieczenia znajdziesz na takich stronach, jak https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/. Internetowe kalkulatory pozwalają na błyskawiczne porównanie kilku propozycji i wybranie takiej, która spełnia Twoje oczekiwania w stu procentach.

/Artykuł sponsorowany/