Strona główna 112 Chłopiec zaginiony w drodze do szkoły, uczestnicy giełdy staroci bez maseczek. Interwencje...

Chłopiec zaginiony w drodze do szkoły, uczestnicy giełdy staroci bez maseczek. Interwencje straży miejskiej

0

Od 5 do 11 marca funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 135 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

5 marca 2021 roku o godz. 8.26 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie z Komendy Powiatowej Policji dotyczące chłopca, który zaginął w drodze do szkoły. Natychmiast informacja o rysopisie dziecka została przekazana funkcjonariuszom straży miejskiej, którzy przystąpili do poszukiwań. Już o godzinie 9.50 chłopiec został odnaleziony w rejonie ulicy Esperantystów. Dziecko trafiło pod opiekę mamy.

7 marca 2021 roku o godz. 7.18 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące osób bez maseczek uczestniczących w giełdzie staroci i osobliwości w Rynku. Na miejscu interweniował patrol straży miejskiej. Udzielono wielu pouczeń, w jednym przypadku sprawa zostanie skierowana do sądu, gdyż sprzedawca staroci z Legnicy stanowczo odmówił założenia maseczki. Uważał, że pandemia to tylko wymysły a wirus SARS-CoV-2 nie jest groźny i nikogo nie może „zabić”.

8 marca 2021 roku o godz. 13.05 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego w Zaułku Kupieckim. Skierowany na miejsce patrol zastał tam Adama S., bezdomnego w stosunku do którego strażnicy podejmowali już wielokrotnie interwencje. Mężczyzna trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań celem wytrzeźwienia. W dniu następnym został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Świdnicy, gdzie postawiono mu trzy zarzuty, zanieczyszczenia miejsca publicznego, używania słów wulgarnych oraz dopuszczenia się nieobyczajnego wybryku. Adam S. został ukarany 15 dniową karą aresztu.

9 marca 2021 roku o godz. 17.00 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol w poczekalni dworca autobusowego Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto. Już po chwili strażnicy przerwali biesiadę alkoholową. Jeden z mężczyzn został ukarany mandatem karnym, w stosunku do drugiego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

10 marca 2021 roku o godz. 22.56 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Świdnicy dotyczące młodego mężczyzny, leżącego w stanie upojenia alkoholowego w rejonie Placu 1000-Lecia. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Mężczyzna po zbadaniu przez lekarza został umieszczony w Policyjnej Izbie Zatrzymań celem wytrzeźwienia. Prawdopodobnie gdyby nie został przez nikogo zauważony, ze względu na wychłodzenie mogłoby dojść do tragedii.

11 marca 2021 roku o godz. 22.57 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Świdnicy dotyczące mężczyzny leżącego w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Osoba ta spała przykryta kocem. Skierowany na miejsce patrol zastał bezdomnego Janusza Ch. oraz osobę zgłaszającą. Pomimo że bezdomnemu zaoferowano pomoc, stwierdził on, iż niczego nie potrzebuje i „poprosił” aby mu nie przeszkadzać. W stosunku do tej osoby w roku 2020 prowadzono 18 postępowań zakończonych skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie. Większość czynów była związana ze spożywaniem alkoholu, zaśmiecaniem, używaniem słów wulgarnych i nieobyczajnymi wybrykami.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułSynoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem
Następny artykułPonad 21 tys. nowych zakażeń w kraju, blisko 120 przypadków w powiecie świdnickim