Strona główna Wydarzenia Strzegom Chcą stworzyć punkt szczepień na terenie hali sportowej

Chcą stworzyć punkt szczepień na terenie hali sportowej

0

Ponad 400 szczepień dziennie miałoby się odbywać na terenie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Do wojewody dolnośląskiego złożono wniosek w sprawie zorganizowania tam tzw. Punktu Szczepień Masowych.

Planowane powstanie Punktu Szczepień Masowych w Strzegomiu jest spowodowane zapowiadanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 do Polski. Do tej pory szczepienia odbywały się w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, stacjonarnych placówkach medycznych, szpitalach rezerwowych i węzłowych.

Z wnioskiem o utworzenie Punktu Szczepień Masowych w Strzegomiu wspólnie wystąpili do wojewody dolnośląskiego burmistrz Strzegomia oraz prezes Strzegomskiego Centrum Medyczno-Diagnostycznego. W planach jest uruchomienie 4 stanowisk szczepiennych. W każdym z nich ma odbywać się ponad 100 szczepień dziennie. Zaproponowana lokalizacja została zaakceptowana przez wicewojewodę Jarosława Kresę oraz wicemarszałka Grzegorza Macko, którzy 30 marca oglądali halę sportową strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Aktualnie rozpoczęły się prace związane z logistyką całego przedsięwzięcia. Gmina już kupuje komputery i zaczyna uruchamiać sieć internetową. Start Punktu Szczepień Masowych w Strzegomiu planowany jest na 17 lub 19 kwietnia. O dokładnej dacie poinformujemy na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych – informuje burmistrz Zbigniew Suchyta. – Szczepienia będą wykonywały pielęgniarki ze Strzegomskiego Centrum Medyczno-Diagnostycznego. Będą też potrzebni wolontariusze do logistyki, którzy już teraz mogą się zgłaszać. Koordynatorem ze strony gminy Strzegom będzie Norbert Sarnecki (nr telefonu 74 8560 511, e-mail: [email protected]) – przekazują przedstawiciele gminy.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułNowe stojaki na rowery w Żarowie
Następny artykułDzisiaj upał, a jaka pogoda na Wielkanoc?