Strona główna 112 67-latek i 64-latka kradli prąd

67-latek i 64-latka kradli prąd

0

Nawet do 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom gminy Marcinowice, którzy próbując zaoszczędzić na rachunkach za prąd nielegalnie podłączyli się do instalacji elektrycznej.

2 marca funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą świdnickiej komendy, wspólnie z pracownikami firmy energetycznej, przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej. Tym razem policjanci wraz z pracownikami firmy energetycznej „odwiedzili” 67-letniego mieszkańca oraz 64-letnią mieszkankę powiatu świdnickiego, którzy nielegalnie przyłączyły się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym sposobem doprowadzili prąd do swoich mieszkań – mówi Magdalena Ząbek z KPP Świdnica.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież prądu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych – dodaje Ząbek.

Rzecznik świdnickiej komendy przypomina, że nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej, co z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem – nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułW jaki sposób udrożnić kanalizację?
Następny artykułPonad 15 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?