Strona główna 112 43-latek zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

43-latek zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

0

Kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 43-latkowi, który ruszył w drogę mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

9 marca około godziny 16.00 na terenie Jaworzyny Śląskiej funkcjonariusze świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Opel, którego kierującym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ruszył w drogę pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Najsurowsza kara, jaka może go spotkać za zlekceważenie sądowego wyroku to 5 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które nie posiadały nigdy uprawnień, z różnych powodów utraciły wcześniej prawo jazdy, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania – apelują policjanci.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidniczanin w kadrze narodowej. Powalczy na wirtualnym torze wyścigowym
Następny artykułPrzyczyna śmierci już znana, okoliczności wciąż zagadkowe