Strona główna Artykuł sponsorowany W czym może Ci pomóc doradca kredytowy?

W czym może Ci pomóc doradca kredytowy?

0

Jeszcze do niedawna z usług doradcy kredytowego korzystało niewiele osób, dziś większość społeczeństwa udaje się do niego, aby znaleźć odpowiedni dla siebie kredyt oraz rozwiać swoje wątpliwości. Bez względu na to, o jaki kredyt zamierzamy się ubiegać, dobrze jest to robić z pomocą doradcy. W czym dokładnie może nam pomóc doradca kredytowy?

Kiedy po kredyt?
Kredyt jest obecnie jedną z najpopularniejszych form finansowania wydatków osobistych oraz firmowych. Bez względu na to, czy chcemy zaciągnąć bardzo duży kredyt hipoteczny, czy też potrzebujemy drobnej kwoty na remont mieszkania, zwykle idziemy do banku, aby uzyskać najlepszą ofertę. Kredyt jest bowiem stosunkowo bezpiecznym produktem, ponieważ udzielają go właśnie banki, czyli instytucje zaufania publicznego.

Zanim jednak złożymy wniosek kredytowy, dobrze jest udać się do doradcy kredytowego. Przede wszystkim pomoże on określić, o jakiego rodzaju kredyt możemy się ubiegać. Dobry doradca potrzebuje zaledwie kilku informacji, aby ocenić, jaka oferta będzie dla nas najlepsza i najkorzystniejsza.

Warunki kredytowania i zdolność kredytowa
Jeżeli już wiemy, jaki w ogóle kredyt będziemy musieli zaciągnąć, możemy zacząć wybierać pomiędzy konkretnymi ofertami. Sprawa nie jest jednak prosta, ponieważ na rynku działa wiele banków, a co więcej każdy z nich proponuje kredyty na nieco innych warunkach. Zamiast więc doktoryzować się w kwestii kredytów, wyboru najkorzystniejszych ofert może dokonać doradca kredytowy. Oczywiście bierze on pod uwagę nie tylko kwotę kredytu, jaką chcemy uzyskać i koszty.

Dobry doradca kredytowy do sprawy podchodzi bardzo profesjonalnie – ocenia oferty pod kątem naszych wymogów, ale przede wszystkim zdolności kredytowej, jaką posiadamy. Jest to bardzo istotne, bowiem w niektórych przypadkach bank może odmówić udzielenia nam kredytu, a co za tym idzie, cała procedura kredytowa będzie jedynie stratą czasu. My nie wiemy, w jaki sposób banki oceniają zdolność kredytową, jednak doradcy kredytowi taką wiedzę zazwyczaj posiadają.

Pytania i formalności
Doradca kredytowy może nam również podpowiedzieć, jak w prosty sposób podnieść zdolność kredytową. Oczywiście wymaga to często czasu, jednak dzięki większej zdolności kredytowej możemy liczyć na lepsze warunki kredytowania, a co za tym idzie niższe koszty kredytu.

Dodatkowo doradca kredytowy przeanalizuje dla nas umowę, jaką zaproponuje nam konkretny bank. To od umowy właśnie zależy, czy współpraca z bankiem będzie przebiegała bez większych niespodzianek. Konstrukcja niektórych umów nie jest korzystna dla klienta, przed czy ostrzeże nas doradca kredytowy.

Ponadto możemy dowiedzieć się od niego wszystkie, co jest związane z naszym kredytem. Warto zadawać pytania i uzyskać na nie wyczerpującą i zadowalającą odpowiedź, aby uniknąć nieprzyjemności w konfrontacji z bankiem. Czasami doradca kredytowy może załatwić również wszelkie niezbędne do wzięcia kredytu formalności w ramach udzielonego mu pełnomocnictwa. Zakres współpracy jest jednak zawsze ustalany indywidualnie z doradcą.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na https://intuum.pl/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMateusz Jopek srebrnym medalistą 65. Halowych Mistrzostw Polski!
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]