Strona główna Sport Piłka ręczna Udany weekend świdnickiej młodzieży

Udany weekend świdnickiej młodzieży

0

To był zdecydowanie udany weekend dla młodzieżowych zespołów Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Z trzech drużyn walczących o ligowe punkty – dwa sięgnęły po zwycięstwa.

Nie dały rady liderowi III ligi rezerwy ŚKPR-u Świdnica. Nasz zespół przegrał w Głogowie z Chrobrym II 22:33 (10:17). Warto odnotować pewne przetasowania kadrowe w naszej drużynie. W składzie zameldowali się Rafał Wiszniowski i Patryk Dębowczyk, natomiast zabrakło Norberta Bala i Norberta Mirgi. którzy pojechali na mecz II ligi do Wolsztyna. Warto też odnotować pierwszy występ w tym sezonie Jakuba Kalouska. Wracający po kontuzji skrzydłowy zaliczył sześć trafień. Za tydzień ŚKPR II podejmie GOKiS Kąty Wrocławskie.

Chrobry II Głogów – ŚKPR II Świdnica 33:22 (17:10)

ŚKPR II: Wiszniowski, Radziszewski – Dębowczyk 7, Kalousek 6, Mleko 3, Szymanowski 3, K. Stramek 2, Nowakowski 1, Szczepański, J. Stadnik, Westerlich, Bieżyński

Występująca w grupie A ekipa młodzików ŚKPR-u I Świdnica starła się w ważnym pojedynku z Zagłębiem Lubin. Świdniczanie pod wodzą trenera Maksymiliana Palenia wygrali z tym rywalem w meczu wyjazdowym i teraz chcieli uczynić to samo we własnej hali. Sztuka ta im się udała i po zaciętym pojedynku zwyciężyli 25:24 (13:10). Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, obejmując prowadzenie 3:0. ŚKPR szybko jednak odpowiedział udanymi akcjami i w 13. minucie po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie (5:4). Od tego momentu zaczęła zarysowywać się nieznaczna przewaga świdniczan. Jak się później okazało wypracowana w tym okresie przewaga trzech goli okazała się kluczowa. Po zmianie stron Zagłębie starało się odwrócić losy meczu, ale ŚKPR skutecznie strzegł przewagi 1-3 trafień. Blisko połowę goli dla ŚKPR-u (11) zdobył Eryk Polus. Za tydzień młode Szare Wilki czeka trudny wyjazdowy mecz z wiceliderem tabeli – Chrobrym Głogów.

ŚKPR I Świdnica – Zagłębie Lubin 25:24 (13:10)

ŚKPR I: Szwaczek, Smalec – Polus 11, Bieryt 5, Popławski 2, Laska 2, Sz. Paluch 1, Słomiński 1, Walaszczyk 1, Sz. Błaszczyk

Zbierający szlify także w rozgrywkach młodzików zespół chłopców trenera Krzysztofa Terebuna odniósł już trzecie zwycięstwo w tym sezonie. W niedzielę pewnie pokonał we własnej hali SPR Oleśnica 33:26 (18:12). Młode Szare Wilczki znakomicie weszły w to spotkanie, bo po zaledwie ośmiu minutach prowadziły 8:1! Goście długo otrząsali się po takim atomowym początku, ale w drugiej połowie zaczęli odrabiać straty. W pewnym momencie przewaga świdniczan stopniała tylko do dwóch goli (21:19, 22:20), ale na szczęście sytuacja szybko wróciła do normy i świdniczanie ponownie odjechali na kilka trafień nie pozwalając odebrać sobie trzech punktów. Za tydzień ŚKPR II zagra na wyjeździe z liderem grupy B – Śląskiem Forza Wrocław.

ŚKPR II Świdnica – SPR Oleśnica 33:26 (18:12)

ŚJPR II: Anioł – Czerwiński 10, Surma 8, Mitek 6, D. Błaszczyk 3, Ruszaj 3, Czapla 2, Marek 1, Pamuła, Szczygieł, Choiński

Poprzedni artykuł50 wykroczeń w jeden dzień, zatrzymano trzy prawa jazdy. Akcja świdnickiej policji
Następny artykułZnamy wyniki Świdnickich Recenzji Muzycznych 2021!