Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Uczniowie szkoły w Lutomi Dolnej laureatami międzynarodowego konkursu “Przyszłe gwiazdy”

Uczniowie szkoły w Lutomi Dolnej laureatami międzynarodowego konkursu “Przyszłe gwiazdy”

0

Bartłomiej Kutyba i Klaudia Kutyba, uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, zostali  laureatami Międzynarodowego Konkursu Online “Przyszłe gwiazdy”.

“Sopravista International Festivals” to włoska organizacja artystyczna, która corocznie organizuje międzynarodowe festiwale i konkursy, w których uczestnicy z całego świata mają możliwość pokazania talentu i wyobraźni, swoich umiejętności i wyników pracy, zaspokojenia potrzeb twórczego wyrażania siebie i rozwoju estetycznego. Celem przeglądu jest wyłonienie i wspieranie utalentowanych dzieci i młodzieży, popularyzacja sztuki, odkrywanie nowych nazwisk i talentów w dziedzinie sztuki, rozwijanie tolerancji wśród młodych ludzi, poznanie i zrozumienia innych kultur.

W I edycji Międzynarodowego Konkursu Online “Przyszłe gwiazdy”, oprócz młodych artystów m.in. z Włoch, Armenii, Bułgarii czy Malty, wzięli także udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej – Bartłomiej i Klaudia Kutybowie, którzy zdobyli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych – 9-10 lat oraz 13-14 lat.

/UG Świdnica, opr. mn/