Strona główna 112 Runęła ściana budynku. Mieszkańcy zostali wcześniej ewakuowani

Runęła ściana budynku. Mieszkańcy zostali wcześniej ewakuowani [FOTO]

0

W sobotę doszło do zawalenia ściany budynku przy ulicy Wyzwolenia w Pastuchowie. Mieszkańcy zostali ewakuowani kilka godzin wcześniej, po tym jak ściana częściowo się zapadła.

fot. OSP Pastuchów

Zgłoszenie o częściowym zawaleniu ściany budynku wpłynęło do służb ratunkowych w sobotę, około godziny 16.20. Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej oraz policję. W związku z sytuacją na miejscu pojawił się również nadzór budowlany, burmistrz Jaworzyny Śląskiej, przedstawiciele zespołu zarządzania kryzysowego oraz zarządca budynku. – Początkowo zawalony był jedynie fragment ściany nośnej o powierzchni około 2 m². Nadzór budowlany stwierdził, że rodzi to niebezpieczeństwo a budynek w tej części groził zawaleniem, dlatego dwóm rodzinom wydano nakaz opuszczenia mieszkań – mówi Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy.

Kilka godzin później grożąca zawaleniem ściana runęła całkowicie. Według informacji przekazanych przez służby ratunkowe, w budynku nikt wówczas nie przebywał. Dalsze decyzje dotyczące przyszłości budynku będzie podejmował nadzór budowlany.

/mn/

fot. OSP Pastuchów