Strona główna Wydarzenia Strzegom Remonty na strzegomskim OSiR-ze

Remonty na strzegomskim OSiR-ze [FOTO]

0

Czas przestojów wynikających z pandemii i obostrzeń sanitarnych Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu wykorzystuje na prace remontowe. Pracownicy techniczni OSiR wykonują w tym okresie, podobnie jak podczas pierwszego zamknięcia obiektów sportowych na wiosnę 2020 roku, naprawy w budynkach przy basenie kąpielowym i w pomieszczeniach hali widowiskowo-sportowej.

Na wiosnę zeszłego roku wyremontowano pierwszą szatnię, w której położono nowe tynki na ścianach, wygrodzono pomieszczenie na przechowywanie sprzętu sportowego, wykonano szafki z siedziskami dla zawodników, zamontowano nowe oświetlenie oraz zmodernizowano natryski.

W okresie jesienno-zimowym pracownicy naprawili dach nad kolejnymi szatniami i wyremontowali drugą szatnię dla zawodników. Podobnie jak w przypadku pierwszej szatni, ściany zyskały nowe tynki, powstało pomieszczenie na przechowywanie sprzętu sportowego, wykonano szafki z siedziskami dla zawodników, zamontowano nowe oświetlenie i co najważniejsze, zainstalowano prysznice, których zawsze brakowało.

Nowy blask otrzymuje już pomieszczenie, z którego zawsze korzystali sędziowie, którzy prowadzili rozgrywki ligowe dzieci i młodzieży oraz grupy seniorskie najniższych lig. Obecna szatnia – tzw. sędziowska – posiadać będzie nowe tynki, podłogę z terakoty, nowe oświetlenie i w końcu prysznic z umywalką. Zakończenie remontu planowane jest na połowę lutego. Po zakończeniu remontu szatni „sędziowskiej” planowany jest remont trzeciej szatni dla zawodników w takiej samej formule, jak dwie poprzednie oraz remont pomieszczenia gospodarczego. W międzyczasie odświeżono pomieszczenia dla zawodników w hali widowiskowo-sportowej. W szatniach zostały wyremontowane siedziska z wieszakami, ściany zostały pomalowane, a w niektórych szatniach zamontowano nowe drzwi.

Odświeżenia doczekała się również siłownia sportowa na parterze hali, w której rozpoczęło się gruntowne malowanie. – Mamy nadzieję, że już niedługo nastąpi otwarcie obiektów OSiR i spotkamy się w normalnej, bezCOVIDowej rzeczywistości – podsumowuje Paweł Mosór, prezes strzegomskiego Ośrodka.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułUratowali młodego mężczyznę przed zamarznięciem
Następny artykułŚwidnicka Środa Literacka. Wspomnienie poety