Strona główna Sport Siatkówka Postarają się o rewanż w derbach regionu!

Postarają się o rewanż w derbach regionu!

0

Po raz drugi w roku 2021 naprzeciw siebie staną siatkarki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica i Chełmca Wodociągi Wałbrzych, walczące o punkty na parkietach grupy trzeciej II ligi. W Wałbrzychu lepsze były w styczniu gospodynie (3:1), a jak będzie w rewanżu w Świdnicy? O tym przekonamy się w sobotę, 13 lutego.

Jeszcze nie tak dawno obie ekipy walczyły o drugą lokatę w tabeli, a patrząc na nieco słabszą dyspozycję lidera – drużyny Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki nawet o coś więcej. Świdniczanki w drugiej połowie stycznia zanotowały serię trzech porażek z rzędu (z Łaskovią, Chełmcem i Jedynką) i spadły nieco w ligowej tabeli, przestając na poważnie liczyć się w walce o czołowe lokaty na zakończenie rundy zasadniczej. Podopieczne Wojciecha Ząbka plasują się obecnie na czwartej pozycji w stawce, mając w swoim dorobku 33 punkty (11 wygranych i 6 porażek). Trzeci zespół UKS-u Jedynka Siewierz wyprzedza nas co prawda o punkt (ma jednak jeden mecz rozegrany mniej), ale strata do czołowej dwójki jest spora. Obecnie tabelę otwiera wciąż Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki (43 „oczka), lecz ma tylko trzy punkty zapasu nad Chełmcem Wodociągi Wałbrzych, który do tego ma jedno spotkanie w zapasie. Wydaje się jednak, że to co najgorsze, biało-zielone mają już za sobą. Po serii niepowodzeń nasze siatkarki przełamały się w Kaliszu, pokonując miejscowe 3:1. W świetnej formie wydają się być również wałbrzyszanki, kontynuując serię sześciu kolejnych triumfów. Jedno jest pewne, zapowiada się znakomite i miejmy nadzieję zacięte widowisko. Zawodniczki znają się doskonale, a derby lubią rządzić się swoimi prawami. Najbliższy pojedynek pomiędzy MKS-em IgnerHome Volley Świdnica a Chełmcem Wodociągi Wałbrzych zaplanowano na sobotę, 13 lutego. Start meczu w hali przy ulicy Pionierów o godz. 15.00. Ze względu na obostrzenia starcie odbędzie się bez udziału kibiców, ale gospodarze zapraszają tradycyjnie na RELACJĘ VIDEO LIVE – szczegóły przed meczem na profilu FB świdnickiego klubu!

19. kolejka II ligi:
NTSK AZS Nysa – Łaskovia Łask
Sokół43 Katowice – Jedynka Siewierz
#Volley Wrocław II – MKS II Kalisz
MKS IgnerHome Volley Świdnica – Chełmiec Wodociągi Wałbrzych
MKS Dąbrowa Górnicza – Sobieski Oława
Libero Aleksandrów Łódzki – pauza

/MDvR/

Poprzedni artykułSkontrolowano przebieg szczepień medyków w świdnickim szpitalu. „Nie stwierdzono wystąpienia nieprawidłowości”
Następny artykułTydzień bezpłatnych badań wzroku